MotoNews.pl

Nowy Citroen C3 w Polsce – premiera na Fleet Market

23 listopada 2016

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
citroen-c3 3

Na targach Fleet Market pokazał się premierowo nowy Citroen C3. Najnowszy model łączy niepowtarzalny i optymistyczny design oraz typowy dla Citroena komfort i najnowsze rozwiązania technologiczne.

Nowy Citroen C3 – kilka szczegółów

Nowy Citroen C3 w pełni oddaje wartości marki, które charakteryzują jego najnowsze produkty:

„OPTIMISTIC”

Nowy Citroen C3 ma odważny design – to samochód o niepowtarzanym stylu. Dzięki dwubarwnemu nadwoziu z trzema kolorami dachu do wyboru, i stylowi dalekiemu od stereotypów segmentu, nowy model jest od razu rozpoznawalny. Jednocześnie nowy Citroen C3 jest niesłychanie praktyczny; Wyposażony jest w unikalne panele Airbump®. Chronią one nadwozie przed uszkodzeniami. Z kolei większy prześwit i wysoka pozycja za kierownicą dają poczucie bezpieczeństwa, ale także komfort zajmowania miejsca w kabinie. Wnętrze nowego C3 zostało zaprojektowane z założeniem, aby pasażerowie czuli się dobrze i regenerowali swoje siły. Jest więc przytulne, nowoczesne, intuicyjne i wygodne. Przy aranżacji kabiny i doborze materiałów, inspiracją dla projektantów były branże spoza motoryzacji takie jak: architektura, wystrój wnętrz czy meblarstwo. Kabina jest miejscem, gdzie panuje spokój i zasada „feel good”.

„HUMAN”

Komfort

Projektując nowego C3 przyjęto założenie zaoferowania realnego poczucia pełnego komfortu. Wpisuje się to w ideę programu Citroen Advanced Comfort®.  To nowe podejście do kwestii rozumienia komfortu wynikającego z charakterystyki zawieszenia, wytłumienia kabiny, nowych rodzajów pianek foteli, wygody i bezproblemowej obsługi, schowków, czy przestrzeni.

Zastosowane w gamie nowego Citroena C3 koła o największej średnicy w tym segmencie (640mm), wpływają na podniesienie komfortu z zachowaniem odpowiedniej wysokości opony nawet w wersji z kołami 17-calowymi.

Poczucie komfortu wynika także z wystroju i kolorystyki wnętrza. Szczególnie starannie dobierano barwy, aranżowano przestrzeń, wybierano materiały, czy też oświetlenie kabiny. Dzięki tym zabiegom pasażerów otacza przyjazne, jednolicie wykończone i wygodne wnętrze stworzone w stylu „casual chic”.

Siedzenia w nowym Citroenie C3 były przedmiotem szczególnej uwagi konstruktorów. Są szerokie i wygodne, a zarazem posiadają nowoczesną stylistykę. Dzięki właściwie wyprofilowanym poduszkom bocznym, a także użyciu miękkich pianek i wysokiej jakości materiałów, odgrywają jeszcze inną rolę. Stanowią element tłumiący drgania i hałasy układu jezdnego i w ten sposób podnoszą komfort podróżowania.

Zgodnie z założeniami programu Citroen Advanced Comfort®, koncepcja nowego Citroena C3 obejmuje ergonomię elementów sterujących, rozmieszczenie licznych, pomysłowych schowków, czytelny przekaz informacji dotyczących jazdy, czy też intuicyjne technologie ułatwiające życie użytkownikom pojazdu.

Praktyczny charakter

Nowy Citroen C3 jest łatwy w codziennej eksploatacji. Schowki zostały zaprojektowane i rozmieszczone w możliwie najbardziej funkcjonalny sposób. Nie zakłócają w żadnym stopniu harmonii wnętrza. Nowy CitroenC3 oferuje pomysłowy, centralny schowek. Pozwala on na uzyskanie maksymalnej przestrzeni z przodu samochodu. Jego uzupełnieniem jest największy w segmencie (6,25 litra) boczny schowek w desce rozdzielczej. W drzwiach przednich również znajdują się obszerne kieszenie. Zastosowanie jasnego koloru wnętrza schowków daje efekt kontrastu ze znajdującymi się w nich przedmiotami, co ułatwia ich odnalezienie. Również jeśli chodzi o bagaże nowy C3 nie uznaje półśrodków. Posiada bagażnik o objętości blisko 300 litrów.

Szybka obsługa

Wygoda w kabinie to również intuicyjne w obsłudze elementy sterujące, interaktywne funkcje, czy też szybka reakcja. Nowy C3 posiada wszystkie te cechy dzięki zastosowaniu 7-calowego tabletu dotykowego. Stanowi on prawdziwe centrum dowodzenia samochodem. Pozwoliło to na usunięcie z deski rozdzielczej niepotrzebnych przycisków i przełączników oraz zgrupowanie wszystkich funkcji w intuicyjny i nowoczesny sposób. Tablet wyposażony jest w pojemnościowy ekran dotykowy. Zwiększa to płynność działania funkcji i szybkość reakcji. Dodatkowym ułatwieniem jest podparcie dłoni w dolnej części tabletu zapewniające optymalną ergonomię.

„SMART”

Dzięki technologiom i ułatwieniom idącym z duchem czasu. Po raz pierwszy na świecie Citroen proponuje ConnectedCAMCitroen™.  To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Multimedialna kamera o kącie widzenia 120°, full HD i rozdzielczości 2 milionów pikseli, wyposażona w GPS i pamięć wewnętrzną 16 GB, jest umieszczona za lusterkiem wstecznym na przedniej szybie. Kamera rejestruje obraz widziany przez kierowcę przed samochodem

Technologie wspomagające kierowcę mają prowadzenie uczynić bezpieczniejszym i wygodniejszym:

  • Mirror Screen: technologia umożliwiająca podłączenie smartfona i przeniesienie jego ekranu na centralny wyświetlacz na desce rozdzielczej.
  • Kamera cofania z czujnikami parkowania: przy włączeniu wstecznego biegu.
  • Wspomaganie ruszania na wzniesieniu
  •  Alarm niezamierzonego przekroczenia linii: system ten pomaga w zapobieganiu spadkom czujności kierowcy lub skutkom zwykłej, chwilowej nieuwagi za kierownicą po przekroczeniu prędkości 60 km/h.
  • System kontroli martwego pola
  • Alarm zapobiegający zaśnięciu za kierownicą
  •  Citroen Connect Box z Pakietem SOS: usługa umożliwiająca kierowcy nawiązanie kontaktu z wyspecjalizowaną platformą pomocy drogowej.
  • Szeroki wachlarz usług Citroen Connect Packs wymagających wyposażenia samochodu w Citroen Connect Box z Pakietem SOS oraz Pack SOS wraz z Assistance.

Jednostki napędowe

Nowy Citroen C3 jest wyposażony w wydajne i oszczędne silniki benzynowe PureTech i wysokoprężne BlueHDi nowej generacji. Mechaniczna skrzynia biegów może występować z silnikami benzynowymi 3-cylindrowymi 1.2 PureTech 68, 82 oraz 110 (Stop & Start) i wysokoprężnymi 1.6 BlueHDi 75 (Stop & Start) oraz 100 (Stop & Start). W niedługim czasie po wprowadzeniu samochodu na rynek będzie on dostępny z automatyczną skrzynią biegów EAT6.

Zdjęcia: Citroen