MotoNews.pl

Nowy Citroen C3

25 lutego 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Citroen C3 7

Kolejną światową premierą, jaką będzie można oglądać podczas osiemdziesiątego trzeciego już Geneva Motor Show będzie nowy model z Francji: Citroen C3. Pojazd od momentu pojawienia się na rynku w 2002 roku sprzedał się już w niemal 3 milionach egzemplarzy, a teraz został odświeżony.

Nowy Citroen C3 trafi do salonów sprzedaży na początku lata, a przyszli właściciele mogą się spodziewać po nim:

  • komponentów z serii „Creative Technologie” w postaci np. panoramicznej szyby przedniej Zenith,
  • oszczędnych silników o emisji CO2 na poziomie nawet 87 g/km,  z opcją zakupu nowej, 3-cylindrowej jednostki benzynowej PureTech o mocy zwiększonej o 15% i apetycie na paliwo obniżonym o 25% w porównaniu z poprzednią generacja silników 4-cylindrowych, które zastąpiła,
  • bardziej „asertywnego” stylu z przeprojektowaną przednią częścią nadwozia i nowymi światłami tylnymi,
  • większego komfortu we wnętrzu za sprawą nowych tapicerek i wyposażenia obejmującego m.in. kamerę cofania ułatwiającą parkowanie.

Nadwozie – nowa stylistka
Nadwozie nowego Citroena C3 łączy łagodne zaokrąglenia z dynamicznymi liniami. Przeprojektowany przód tworzy nową „twarz” pojazdu z uaktualnionym logo i światłami do jazdy dziennej LED wmontowanymi w zderzak. W tyle znalazły się nowe, ekspresyjne światła. Gama kolorystyczna poszerzyła się o nowy, niebieski lakier o nazwie Ink.

Kabina
We wnętrzu pojawiły się nowe materiały wykończeniowe, w tym chromowane detale i miękkie obicie deski rozdzielczej z dekoracyjnymi pasami w odcieniu czerni, brązu lub szarości. Przełączniki podświetla białe światło. Bagażnik ma bazową pojemność 300 l.

Gama silnikowa
Nowy C3 kryje pod maską jeden z 3-cylindrowych silników benzynowych PureTech nowej generacji o pojemności 1 lub 1.2 l. Jednostki VTi 68 i VTi 82 PureTech wyróżniają się niewielkim apetytem na paliwo i emisją CO2 na poziomie 1104 g/km. Dostępny jest także silnik VTi 120 współpracujący z przekładnią manualną lub automatyczną.

Oferta diesli obejmuje cztery warianty: HDi 70, e-HDi 70, HDi 90 i e-HDi 115. Jednostki wysokoprężne zostały wyposażone w system Stop& Start.

Zdjęcia: Citroen, opracowanie: BM