MotoNews.pl

Ceny Nissana X-Trail z nowym silnikiem 2.0 dCi

28 grudnia 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Nissan-X-Trail-20-dCi 4

Znamy ceny Nissana X-Trail w wersji z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym, którą producent niedawno wprowadził do oferty. Jednostka napędowa generuje moc 177 KM oraz 380 Nm momentu obrotowego. Gwarantuje to znakomitą dynamikę i elastyczność w całym zakresie obrotów. Nowością w porównaniu z dotychczasową ofertą modelu jest możliwość zamówienia wersji z bezstopniową przekładnią automatyczną Xtronic i inteligentnym napędem na cztery koła All Mode 4×4-i.

Gama Nissana X-Trail 2.0 dCi 177 KM

Wersja, Emisja CO2, Zużycie paliwa (cykl mieszany),

  • 2.0 dCi 2WD Xtronic, 148 g/km Euro6, 5,6 l/100 km
  • 2.0 dCi 4WD, 149 g/km Euro6, 5,6 l/100 km
  • 2.0 dCi 4WD Xtronic, 158 g/km Euro6, 6,0 l/100 km

X‑Trail z nowym silnikiem 2.0 dCi jest dostępny w wersji 5- lub 7‑miejscowej. Ma eleganckie wnętrze, pojemny bagażnik i przemyślane schowki. Pojemność bagażnika wynosi 550 litrów (445 litrów w wersji 7‑miejscowej i 135 litrów przy ustawionym trzecim rzędzie foteli). Całkowita przestrzeń dostępna po złożeniu wszystkich foteli wynosi 1982 litry. W bagażniku zastosowano innowacyjny system podziału z wykorzystaniem półek i przegród. Ooferuje aż 18 różnych konfiguracji.

Duża dopuszczalna masa holowanej przyczepy, wynosząca aż do 2000 kg, sprawia, że X‑Trail 2.0 dCi to doskonały pojazd dla wszystkich posiadaczy przyczep kempingowych i towarowych, łodzi oraz przyczep do przewozu koni.

Nissan X‑Trail jest dostępny z systemem multimedialnym NissanConnect z 7‑calowym ekranem dotykowym, tunerem radia cyfrowego DAB, modułem Bluetooth i funkcją odbioru strumieniowych transmisji audio.

Napęd All-Mode 4×4

Najważniejszą opcją, dzięki której X‑Trail doskonale nadaje się na rodzinne wyprawy, jest system napędu All-Mode 4×4-i. Kierowca tak wyposażonego samochodu może włączyć tryb Auto, stały napęd na 4 koła lub zapewniający maksymalną oszczędność paliwa napęd 2WD. W trybie Auto samochód stale monitoruje warunki jazdy i dostosowuje rozdział momentu obrotowego między przednie i tylne koła pod kątem jak najlepszej przyczepności. Tryb 4WD Lock służy natomiast do jazdy w najtrudniejszych warunkach, zapewniając spokój i pewność prowadzenia bez względu na stan nawierzchni.

Układy wspomagające kierowcę

Jak wszystkie crossovery Nissana, również X‑Trail z 2‑litrowym dieslem pod maską oferowany jest z zaawansowanymi i inteligentnymi układami wspomagającymi kierowcę. Są to między innymi: system monitorowania ciśnienia powietrza w oponach, system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy, system rozpoznawania znaków drogowych, adaptacyjne światła drogowe, system ostrzegania o pojeździe w martwym polu oraz system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Samochód jest również wyposażony w system wspomagania hamowania awaryjnego, aktywną kontrolę ruchów nadwozia, aktywną kontrolę toru jazdy i system wspomagania ruszania pod górę. W zależności od wersji dostępne są także: aktywne hamowanie silnikiem, inteligentny asystent parkowania oraz inteligentny system kamer 360° z ostrzeżeniem o poruszających się obiektach.

Ceny Nissana X-Trail 2.0.dCi

Promocyjne ceny Nissana X-Trail 2.0 dCi rozpoczynają się od 147 700 zł za wersję N-Vision z roku produkcji 2016. Wyposażono go w napęd All Mode 4×4-i i przekładnię manualną. Najbardziej oczekiwana kombinacja napędu na obie osie oraz skrzyni Xtronic – dostępna od poziomu wyposażenia N-Vision – została wyceniona na 149 700 zł (N-Vision Xtronic All Mode 4×4-i z rocznika 2016). Autoryzowana sieć Nissana rozpoczęła już przyjmowanie zamówień.

Ceny egzemplarzy z roku produkcji 2017 zostaną podane w pierwszej połowie stycznia.

Zdjęcia: Nissan