MotoNews.pl

Ponad 210-konna Toyota Yaris zadebiutuje w Genewie

23 stycznia 2017

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Toyota-Yaris-Front-2017

Na zbliżających się targach Geneva International Motor Show (9-19 marca 2017) Toyota zaprezentuje nową, sportową wersję modelu Toyota Yaris z mocnym silnikiem benzynowym. Wraz z nim Toyota powraca do segmentu hot hatchów. Auto o 3-drzwiowym nadwoziu i silniku 210 KM to ogniwo łączące Yarisa WRC z rynkową linią najpopularniejszego samochodu Toyoty w Europie.

Gama modelu Toyota Yaris na targach motoryzacyjnych w Genewie

Na stoisku Toyoty w Genewie nowy sportowy model zajmie miejsce obok prototypu startującego w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Zadebiutował on w akcji 19 stycznia w rajdzie Monte Carlo.

W Genewie zostanie zaprezentowany także miejski Yaris po face liftingu. Samochód otrzymał zmodernizowane wnętrze oraz odświeżoną przednią i tylną część nadwozia. Nawiązuje ona do sportowej odmiany. Miejski model Toyoty został poddany także technicznym modyfikacjom poprawiającym komfort jazdy i pewność prowadzenia.

Wersja hybrydowa otrzyma napęd o większej mocy. Toyota Yaris Hybrid, pierwszy samochód hybrydowy w segmencie B, odpowiada za ponad 40% sprzedaży modelu w Europie. Jest to obecnie jeden z najoszczędniejszych i najbardziej ekologicznych samochodów na świecie.