Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.32

Toyota Yaris

Toyota Yaris TS '2007Toyota Yaris TS '2007Toyota Yaris TS '2007Toyota Yaris TS '2007

Toyota Yaris reprezentuje japońskiego producenta w segmencie B. Samochód zastąpił bardzo popularną i cenioną Toyotę Starlet. Yaris występuje w wersji 3- lub 5-drzwiowej, a nawet jako mikrovan, który nazwano Verso. Każda z tych odmian dzięki niewielkim wymiarom zewnętrznym i oszczędnym, a przy tym dynamicznym silnikom doskonale sprawdza się w roli auta miejskiego. Z racji swych niezaprzeczalnych walorów, do których zaliczyć można również przestronne wnętrze, mała Toyota cieszy się sporą popularnością.

Po raz pierwszy weszła do sprzedaży w 1999 roku, a w 2006 roku pojawiła się Toyota Yaris II, o zmodernizowanym wyglądzie zewnętrznym, zwiększonej przestrzeni wewnątrz i ulepszonym systemie bezpieczeństwa. Dzięki tym ulepszeniom Yaris zdobył maksymalną ilość pięciu gwiazdek w crash testach EuroNCAP. Tylnych siedzeń nie składa się już, lecz chowa w podłodze.

Rok 2007 to rok premiery sportowej wersji Yaris TS. Zachowała ona standardowe nadwozie, upiększono je jedynie kilkoma sportowymi akcentami typu: zderzaki o agresywniejszym kształcie, czy chromowana końcówka rury wydechowej i 17" felgi z lekkich stopów. TS rozpędza się do 100 km/h w 9,3 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 194 km/h.

Ceny nowych modeli

Toyota Yaris - Fotogalerie

Ostatnie 29 wiadomości związane z Toyota Yaris:

Toyota Yaris GR Sport - nowy model w sportowej gamie Toyoty

Toyota Yaris GR Sport - nowy model w sportowej gamie Toyoty Toyota Yaris GR Sport, nowy model inspirowany sportowym Yarisem GRMN, jest już dostępna w salonach Toyoty. Jest to pierwszy model z serii GR Sport na europejskim rynku.

Innowacje Toyoty na Salonie Samochodowym w Paryżu

Toyota-Paris-Motor-Show 3Toyota zademonstruje na tegorocznych targach w Paryżu swoje zaangażowanie w rozwój nowych technologii oraz nowych form mobilności. Nie zabraknie także ciekawych premier i atrakcji ze świata motorsportu. Toyota na Salonie Samochodowym w ...

Toyota Yaris Style Y20 na dwudziestolecie modelu zadebiutuje w Paryżu

Toyota-Yaris-Style-Y20 3Dwadzieścia lat temu na targach motoryzacyjnych w Paryżu Toyota po raz pierwszy zaprezentowała swój nowy miejski model. Złoty Yaris zachwycił publiczność i krytyków do tego stopnia, że dwa lata później nowa Toyota zdobyła tytuł Samochodu ...

Światowy debiut sportowej Toyoty Yaris GR SPORT

Światowy debiut sportowej Toyoty Yaris GR SPORT Do gamy modelowej Yarisa dołączy nowa wersja GR SPORT. Inspiracją dla sportowej Toyoty jest ekskluzywny hot hatch Yaris GRMN. Światowa premiera nowego modelu będzie miała miejsce podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Toyota ponownie ulubioną marką Polaków

Toyota ponownie ulubioną marką Polaków Toyota jest na pierwszym miejscu zestawienia najchętniej wybieranych marek przez Polaków. Tak wynika z danych PZPM o rejestracji przez Klientów Indywidulanych nowych samochodów w 2017 roku.

Toyota Yaris zdobyła 5 gwiazdek Euro NCAP

 Toyota Yaris zdobyła 5 gwiazdek Euro NCAP Nowa Toyota Yaris otrzymała maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Yaris 2017 po faceliftingu, który zadebiutował w salonach w kwietniu tego roku, jest standardowo wyposażony w pakiet Toyota Safety Sense już od podstawowej wersji Life.

Pozostałe artykuły ...