MotoNews.pl

Mazda – trzy europejskie premiery w Genewie

09 marca 2017

Mazda2 Geneva Still3

87. Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie jest miejscem europejskiego debiutu zupełnie nowej Mazdy CX-5 oraz Mazdy CX-3 i Mazdy2 w zmodernizowanych wersjach na rok modelowy 2017.

Mazda CX-5

Sześć lat po zaprezentowaniu w Genewie koncepcyjnej Mazdy MINAGI, zapowiadającej Mazdę CX‑5 oraz całą serię fascynujących i cieszących się uznaniem nowych modeli, przyszedł czas na nową generację najpopularniejszego kompaktowego SUV-a Mazdy w Europie. Nowa generacja CX‑5, dłuższa i niższa od dotychczasowego modelu, przyciąga wzrok nowym ekskluzywnym kolorem nadwozia. Czerwień Soul Red Crystal, wyróżniają się niezwykłą głębią i intensywnością.

 

W samochodzie zaprojektowanym zgodnie z filozofią Mazdy czynnik Jinba-Ittai wznosi się na kolejny poziom. W modelu najważniejsze jest poczucie jedności kierowcy z autem. Przykładem tego stylu jest solidna i dopracowana kabina, emanująca przyjazną siłą minimalistycznego wzornictwa. Poprawę komfortu uzyskano między innymi poprzez zastosowanie specjalnej konstrukcji foteli. Zapobiega ona zmęczeniu. Ograniczono też hałas i wibracje w kabinie dzięki dodatkowej izolacji i skorygowanym nastawom zawieszenia. Z kolei system G-Vectoring Control (GVC) nie tylko podnosi komfort jazdy, ale także poprawia właściwości jezdne i bezpieczeństwo. Kierowca ma też do dyspozycji ulepszone wyświetlacze, w tym wyświetlacz Head-up na szybie czołowej. To jedno z pierwszych rozwiązań tego typu w tej klasie pojazdów.

Mazda CX-3 i Mazda 2

Takie wyposażenie odzwierciedla entuzjazm Mazdy dla jazdy samochodem oraz głęboką więź marki ze swoimi produktami. Ich wyrazem jest nowa kampania promocyjna Drive Together. Podejście to da się zauważyć także w przypadku najnowszych wersji Mazd z segmentu B. Mazda CX‑3 i Mazda 2 z roku modelowego 2017 są standardowo wyposażone w system GVC oraz udoskonaloną technologię aktywnego bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE. Obejmuje ona system adaptacyjnych świateł diodowych (ALH). Atrakcyjność każdego z tych modeli podnosi skoncentrowane na potrzebach kierowcy wnętrze, z przeprojektowaną kierownicą i udoskonalonymi wyświetlaczami (w tym kolorowym wyświetlaczem Head-up). Charakteryzuje się lepszym wyciszeniem i zapewnia wyższy komfort jazdy. Mazda CX‑3 i Mazda2 z roku modelowego 2017 będą oferowane w Europie od wiosny, a nowa CX‑5 pojawi się na początku lata.

 

Zdjęcia: Mazda