MotoNews.pl

Zwycięzca Dakaru prezentuje nowości Mitsubishi w Poznaniu!

08 kwietnia 2017

Mitsubishi-PMS-2017 6

6 kwietnia rozpoczęła się wystawa motoryzacyjna w Poznaniu, podczas której firma Mitsubishi Motors świętuje setną rocznicę powstania pierwszego samochodu tej marki. Dla podkreślenia tej niezwykle ważnej daty do Poznania przyjechał słynny zwycięzca rajdu Dakar Hiroshi Masuoka. Konferencja prasowa z jego udziałem była także okazją do zaprezentowania nowego programu personalizacji Mitsubishi Outlandera o nazwie Calligraphy i nowości Mitsubishi w 2017 roku. Wystawa potrwa do niedzieli, 9 kwietnia, a na stoisku firmy czekają na zwiedzających atrakcje takie, jak gifbudka i cardboardy do odtwarzania filmów w wirtualnej rzeczywistości.

Hiroshi Masuoka o 100-leciu dziedzictwa Mitsubishi i rajdzie Dakar

„Dokładnie 100 lat temu z taśmy produkcyjnej Kobe Mitsubishi Shipyard zjechał Mitsubishi Model-A. To nie tylko pierwszy samochód Mitsubishi, ale także pierwszy seryjnie produkowany pojazd osobowy w Japonii. Cieszę się, że odnosząc sukcesy w rajdzie Dakar mogłem przyczynić się do budowania historii i legendy marki Mitsubishi. Mitsubishi udało się wygrać Dakar aż 12 razy – ten rekord nie został dotąd pobity. Ale najważniejsze jest to, że doświadczenia z rajdów udało nam się potem przenieść do aut seryjnych – na nich bazują niezwykle efektywne i wytrzymałe napędy 4×4 Mitsubishi.” – powiedział w Poznaniu Hiroshi Masuoka.

Hiroshi Masuoka jest wielkim pasjonatem motoryzacji i interesuje się samochodami od najmłodszych lat. W wieku 19 lat rozpoczyna karierę kierowcy rajdowego, która prowadzi go do zdobycia wielu tytułów, w tym dwukrotnego zwycięstwa w rajdzie Dakar w latach 2002 i 2003. Jest jednym z czterech kierowców na świecie, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium w Dakarze dwa razy pod rząd. W 21 startach w tym najtrudniejszym terenowym maratonie świata wygrał aż 25 etapów, co plasuje go wśród pięciu rekordzistów wszech czasów w kategorii samochodów. Sięgnął też po zwycięstwo w dwóch edycjach Pucharu Świata Cross Country – słynnym Baja Italia w 2003 roku oraz UAE Desert Challenge w 2004 roku.

W ostatnich latach Hiroshi Masuoka z sukcesem bierze udział w wyścigach i rajdach, takich jak Baja Portalegre 500 czy Pikes Peak International Climb Hill za kierownicą samochodów elektrycznych i hybrydowych Mitsubishi. Kariera Hiroshi Masuoka jest od lat związana z marką Mitsubishi – uczestniczy on w procesie opracowywania i rozwoju nowych modeli, przekazując swoją wiedzę na temat rajdów na potrzeby tworzenia seryjnych samochodów Mitsubishi. Hiroshi Masuoka promuje również samochody Mitsubishi podczas krajowych i międzynarodowych prezentacji oraz pozostaje w kontakcie z klientami i przedstawicielami mediów.

Mitsubishi Outlander 2017 Calligraphy

W Poznaniu zadebiutuje zmodernizowane Mitsubishi Outlander 2017 Calligraphy. Zmiany na rok 2017 w najnowszej wersji znakomicie ocenianego przez klientów modelu Outlander objęły długą listę elementów wnętrza i nowe systemy bezpieczeństwa wraz z zestawem kamer 360 stopni. Poprawiono także precyzję prowadzenia pojazdu i charakterystykę pracy bezstopniowej przekładni CVT a zmodyfikowane zawieszenie zapewnia wyższy komfort i precyzję prowadzenia. Nowe Mitsubishi Outlander 2017 będzie można dopasować do swych potrzeb i wysokich wymagań korzystając ze specjalnego programu personalizacji samochodu o nazwie „Calligraphy”. Nazwa i znak graficzny „Calligraphy” nawiązuje do tradycyjnej, japońskiej sztuki kaligrafii, która symbolizuje perfekcję i dbałość o detale. Program został przygotowany z myślą o wyrafinowanych gustach osób zainteresowanych wysokim poziomem wyposażenia. Wybierając spośród kilkunastu elementów ułożonych w 6 pakietów, klienci będą mieli możliwość dostosowania samochodu do swojego smaku i potrzeb, nadania mu indywidualnych cech.

Wśród dodatkowych elementów wyposażenia nie zabraknie zewnętrznych emblematów, stacji multimedialnej z nawigacją, oświetlenia ambientowego, gniazd USB i uchwytów na tablet, ozdobnych listew i progów oraz wielu opcji i kolorów skórzanej tapicerki, obszyć deski rozdzielczej, daszka zegarów, koła kierownicy, gałki dźwigni zmiany biegów i górnej części boczków drzwi, połączonych z alcantarą i przeszyciami w kilku barwach. Nowe Mitsubishi Outlander 2017 Calligraphy pojawi się w salonach w maju tego roku a cennik pakietów zaczyna się od 2990 zł.

Nowości 2017 – Outlander PHEV 2017, …

Poznańska wystawa da także zwiedzającym możliwość zapoznania się ze zmodernizowanymi modelami Mitsubishi z roku modelowego 2017. Najpopularniejszy na świecie pojazd z napędem PHEV – Mitsubishi Outlander PHEV 2017 otrzymał między innymi 4 nowe systemy bezpieczeństwa, reflektory przeciwmgielne w technologii LED, nową funkcję dającą priorytet elektrycznemu trybowi jazdy a zmodyfikowane zawieszenie zapewnia wyższy komfort i precyzję prowadzenia. Oprócz dotychczasowych 14 systemów bezpieczeństwa, auto oferuje 4 nowe: monitorowanie martwego pola w lusterkach bocznych (BSW – Blind Spot Warning), system ostrzegania o niewidocznych pojazdach nadjeżdżających z tyłu (Rear Cross Traffic Alert (RCTA), system zapobiegający kolizjom (Forward Collision Mitigation) uzupełniony o funkcję wykrywania pieszych (Pedestrian Detection Function) oraz automatyczne światła drogowe (AHB). Klienci zainteresowani Outlanderem PHEV 2017 – hybrydą z elektrycznym napędem 4×4 – mogą wybierać spośród 3 wersji. Nowy model jest oferowany z bardzo atrakcyjnym sposobem finansowania Business Contract z niską miesięczną ratą.

…ASX 2017 Cool Edition i RalliArt

Stylistyka nowego Mitsubishi ASX 2017 modelu jest kolejną interpretacją najświeższej koncepcji identyfikacji wizualnej Mitsubishi „Dynamic Shield”. Zmiany objęły także wnętrze i wyposażenie pojazdu, którego poza dynamiczną sylwetką wyróżnia znakomity napęd na 4 koła, niezawodne i oszczędne silniki, komfortowe zawieszenie i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Produkowane w Japonii nowe Mitsubishi ASX 2017 jest oferowane w 8 różnych konfiguracjach, z trzema silnikami, dwoma rodzajami napędu – 2WD i 4WD oraz trzema skrzyniami biegów. Wśród opcji pojawiają się teraz wersje specjalne – m.in. Cool Edition z benzynowym silnikiem 1.6 MIVEC.

Wersję Cool, której bazą jest specyfikacja Invite, wyróżniają dwukolorowe, aluminiowe, 16-calowe obręcze kół i ciekawa stylizacja – dach, pokrywa bagażnika, obudowy lusterek i bocznych słupków są w matowym, czarnym kolorze. Wewnątrz znajdziemy uchwyt na tablet dla drugiego rzędu siedzeń i podwójne gniazdo USB. Topowa wersja RalliArt nawiązuje do tradycji świetnie znanej wielbicielom rajdów. Specjalną serię Mitsubishi ASX 2.2 DiD AT wyposażono w najwyższej jakości tapicerkę skórzano-materiałową z czerwonymi przeszyciami, sygnowaną logotypem RalliArt, 18-calowe, aluminiowe, srebrne obręcze kół, podświetlane nakładki na progi ze znaczkiem ASX a także chromowane ramki nawiewów, głośników oraz srebrną, ozdobną listwę na tylnym zderzaku. Słynny emblemat RalliArt umieszczono także na przednich błotnikach, pokrywie bagażnika samochodu i welurowych dywanikach we wnętrzu.

Potwory 4×4 – Mitsubishi Pajero Adventure i Mitsubishi L200 Monster

Na stoisku Mitsubishi Motors można również podziwiać specjalną wersję Mitsubishi L200 o nazwie Monster. Projekt stworzono we współpracy z ekspertem off-roadu, pilotem i kierowcą rajdowym Rafałem Martonem, który kilkunastokrotnie startował w rajdzie Dakar, między innymi jako pilot Adama Małysza. Przygotowany z myślą o jeździe w trudnym terenie samochód w nietypowych, pomarańczowo-czarnych barwach wyposażono dodatkowo w pakiet akcesoriów do jazdy terenowej. W jego skład wchodzi zestaw sprężyn i amortyzatorów, który podnosi zawieszenie auta o 4 cm, wyciągarka Superwinch Tiger Shark 9500 z liną syntetyczną i ślizgiem oraz płytą montażową, komplet stalowych, 5-milimetrowych osłon silnika, skrzyni biegów i reduktora, aluminiowe, 17-calowe obręcze kół z oponami typu AT oraz reflektory dalekosiężne w technologii LED.

Prezentowane w Poznaniu Mitsubishi Pajero Adventure dodatkowo wyposażono w pakiet akcesoriów do jazdy w terenie. W jego skład wchodzi zestaw sprężyn i amortyzatorów ARB, który podnosi zawieszenie auta o 5 cm, wyciągarka Superwinch Tiger Shark 9500 z liną syntetyczną i ślizgiem oraz płytą montażową, komplet stalowych, 5-milimetrowych osłon silnika, skrzyni biegów i reduktora, snorkel Safari, aluminiowe, 18-calowe obręcze kół z oponami typu AT firmy Yokohama i bagażnik dachowy ARB.

Zdjęcia: Mitsubishi