MotoNews.pl

Nowa seria wyścigowa 308 Racing Cup we Francji

14 kwietnia 2017

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Peugeot-308-Racing 4

Prace rozwojowe prowadzone przez inżynierów Peugeot Sport trwały wiele miesięcy na torach w kilku krajach Europy. W ich efekcie stawka 17 wyścigowych Peugeot 308 Racing Cup zadebiutuje podczas Coupes de Paques de Nogaro. To tradycyjny, wielkanocny wyścig na torze Paul Armagnac (Oksytania), który odbędzie się w dniach od 15 od 17 kwietnia.

Peugeot 308 Racing Cup

Ten markowy puchar wyścigowy, organizowany będzie pod egidą działu Peugeot Sport. Zawody rozegrane zostaną w ramach Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Francji (Championnat de France des Circuits FFSA). Seria ta stanowi ogniwo pośrednie pomiędzy serią Rencontres Peugeot Sport a licznymi obecnie cyklami mistrzostw w wyścigach samochodów turystycznych, takimi jak TCR, VLN i 24h Series. Do startu w tych seriach będą dopuszczone pucharowe Peugeot 308 Racing Cup.

Nowy samochód i nowa stawka zawodników! Wśród 17 kierowców wybranych do udziału w pierwszej rundzie sezonu są zarówno zawodnicy znani z udziału w różnych formułach promocyjnych Peugeot Sport, jak i nowe twarze. W tym także obcokrajowcy, których do nowego pucharu przyciągnął poziom osiągów oraz przyjemność prowadzenia Peugeot 308 Racing Cup.

Na zakończenie sezonu zwycięzca serii zostanie nagrodzony nowym samochodem Peugeot 308 Racing Cup, wyposażonym w „kitPerfo 2018”. Ponadto, zdobywca pucharu otrzyma status oficjalnego kierowcy Peugeot Sport na sezon 2018, co umożliwi mu rozwój dalszej kariery w międzynarodowych imprezach.