MotoNews.pl

BMW serii 7 Edycja 40 Jahre

26 lipca 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
BMW-Serii-7-Edycja-40-Jahre 12

Od czterech dekad cyfra „7” w nazwie modeli BMW jest znanym na całym świecie symbolem luksusu, radości z jazdy i innowacji. W swoich najwyższych modelach BMW demonstruje zarówno najnowsze osiągnięcia technologiczne, jak i szerokie kompetencje w zakresie maksymalnego komfortu, progresywnego stylu i bezkompromisowej jakości. Takie tradycyjne połączenie innowacji i ekskluzywności cechuje również szóstą już generację luksusowych limuzyn, co w szczególnie skondensowanej formie wyraża BMW serii 7 Edycja 40 Jahre.

Edycje specjalne poprzez ich ekskluzywne cechy stylistyczne w wyglądzie zewnętrznym i wnętrzu podkreślają reprezentacyjną elegancję i progresywny styl luksusowych limuzyn. BMW serii 7 Edycja 40 Jahre będzie miało swoją światową premierę na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie (IAA) 2017 we Frankfurcie.

Modele BMW serii 7 Edycja 40 Jahre

Modele BMW serii 7 Edycja 40 Jahre produkowane są w limitowanej serii 200 egzemplarzy zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klientów w zakładach BMW w Dingolfing, gdzie luksusowe limuzyny tej marki powstają już od 1977 r. Wiedza i doświadczenie zebrane tam przy produkcji najwyższej klasy samochodów premium tworzą idealne warunki dla montażu edycji jubileuszowej, której ekskluzywny charakter widać choćby w niezwykle szlachetnych lakierach karoserii i w najwyższej precyzji wykonania wszystkich detali wnętrza. Edycja specjalna dostępna będzie od października 2017 r. w wersji ze zwykłym i przedłużonym rozstawem osi i ze wszystkimi sześcio-, ośmio- i dwunastocylindrowymi silnikami dostępnymi w BMW serii 7 (użycie paliwa w cyklu mieszanym: 12,8-2,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 294-49 g/km), opcjonalnie również z inteligentnym napędem na cztery koła BMW xDrive i w wersji BMW iPerformance z napędem hybrydowym plug-in.

Efektowne kolory karoserii, wyselekcjonowane materiały, maksymalna precyzja wykonania

Wygląd zewnętrzny obecnego BMW serii 7 wyróżnia majestatyczna prezencja, elegancki, sportowy charakter i emocjonująca estetyka. Przestronne wnętrze i nowoczesne funkcje, a przede wszystkim wyselekcjonowane i starannie wykończone materiały zapewniają doskonałą atmosferę wnętrza. BMW serii 7 Edycja 40 Jahre dodatkowo podkreśli fascynujący charakter luksusowych limuzyn przede wszystkim poprzez efektowne kolory karoserii. Do wyboru są dwa warianty. Wyjątkowo progresywny akcent stanowi przy tym specjalny lakier metalizowany BMW Individual w kolorze mroźnego srebra, którego półmatowa powierzchnia intensywnie uwydatnia kształty karoserii.

Z kolei specjalny lakier metalizowany BMW Individual w kolorze nafty z miką nawiązuje do tradycji eleganckich błękitów w luksusowych limuzynach. Fascynuje niezwykłym połyskiem, ciekawymi efektami barwnymi i niezwykłą głębią. Tym aplikowanym w wyjątkowo pracochłonnym procesie lakierom towarzyszą: pakiet aerodynamiczny M, błyszczące obramowania BMW Individual Shadow Line i 20-calowe obręcze kół BMW Individual ze stopów lekkich V Spoke. Innym elementem stylistycznym w wyglądzie zewnętrznym jest oznaczenie na słupkach B i listwach progowych stworzony specjalnie na potrzeby jubileuszowego modelu.

Połączenie wyselekcjonowanych materiałów, ekskluzywnej stylistyki i precyzji wykonania charakterystyczne dla wyposażenia BMW Individual gwarantuje bardzo szlachetny wygląd również wewnątrz auta. Pełna tapicerka BMW Individual ze skóry Merino o delikatnej fakturze w zestawieniu kolorystycznym biały dym i Cohiba lub biały dym i czarny z ręcznie plecioną lamówką w kolorze białego dymu idealnie komponuje się z podsufitką BMW Individual z alcantary w tym samym kolorze.

Modele BMW serii 7 Edycja 40 Jahre wyposażone są ponadto w fotele komfortowe z przodu i z tyłu. Listwy ozdobne BMW Individual oferowane są w zależności od koloru tapicerki w czarnym lakierze fortepianowym lub w wersji z drewna szlachetnego słojowanego eukaliptusa w błyszczącym kolorze brązowego dymu. Na desce rozdzielczej po stronie pasażera znajduje się symbol edycji specjalnej. Ekskluzywną atmosferę uzupełniają dwie komfortowe poduszki w kolorze białego dymu pochodzące z manufaktury BMW Individual, które podobnie jak zagłówki noszą oznaczenie edycji, oraz dywaniki w kolorze białego dymu z obwódką w kolorze czarnym lub brązu Cohiba.

Definiować luksus wciąż na nowo – misja BMW serii 7 od 40 lat

Ekskluzywne cechy stylistyczne nadają tej edycji specjalnej indywidualny wygląd i niepowtarzalną atmosferę wnętrza. Aby dać klientom możliwość konfiguracji auta według własnych priorytetów, w samochodzie oferowane są wszystkie opcje wyposażenia dodatkowego BMW serii 7, dzięki którym można jeszcze bardziej zwiększyć radość z jazdy i komfort podróżowania. BMW serii 7 Edycja 40 Jahre reprezentuje rozwijaną stale od sześciu generacji modelowych pozycję luksusowych limuzyn będących nośnikiem stylu i innowacyjnych technologii. BMW od czterech dekad w swoich najwyższych modelach oferuje typową dla siebie interpretację ekskluzywnej radości z jazdy, wciąż na nowo interpretując pojęcie luksusu.

W najnowszej generacji charakterystyczny dla BMW serii 7 od zawsze balans pomiędzy sportowym charakterem, a elegancką prezencją zyskuje dodatkową atrakcyjność dzięki systemom wspomagającym kierowcę, które dają BMW czołową pozycję na drodze do pełnej automatyzacji jazdy, oraz dzięki rozwiązaniom z zakresu connectivity, które w prosty sposób łączą ekskluzywną mobilność z cyfrowym otoczeniem kierowcy. Dzięki systemom takim jak asystent kierowania i toru jazdy działający do prędkości 210 km/h czy asystent zmiany pasa ruchu działający od 70 do 180 km/h aktualne BMW serii 7 przewyższa konkurencję pod względem optymalizacji komfortu i bezpieczeństwa w różnych sytuacjach na drodze. Innowacją podkreślającą kompetencje BMW w kontekście automatyzacji jazdy jest również zdalne parkowanie, które miało swoją premierę właśnie w obecnej generacji BMW serii 7.

Także osobisty cyfrowy asystent mobilności BMW Connected stanowi unikalną w branży samochodowej formę łączności samochodu i urządzeń mobilnych takich jak smartfony i smartwatche w postaci elastycznej platformy Open Mobility Cloud wspierającej kierowcę w komfortowej i bezstresowej jeździe.

Klasyczny luksus, który w nowym BMW serii 7 jest również zdefiniowany na nowo, uwzględnia także komfort podróżowania i dobre samopoczucie pasażerów na tylnych miejscach. Opcje takie jak szklany dach panoramiczny Sky Lounge, Executive Lounge Seating, konsola tylna Executive Lounge oraz system rozrywki z tyłu Experience z BMW Touch Command wyznaczają nowe wzorce w tym zakresie.

Pionier inspirujących innowacji

BMW serii 7 tradycyjnie pełni rolę pioniera w zakresie nowości technologicznych, które potem zwiększają radość z jazdy również w innych seriach i są regularnie istotną inspiracją dla całej branży samochodowej. Z generacji na generację w BMW serii 7 debiutowały wciąż nowe wzorcowe innowacje: System Check Control (1977), pierwszy silnik dwunastocylindrowy w niemieckim samochodzie okresu powojennego (1987), pierwszy wbudowany system nawigacyjny w europejskim samochodzie seryjnym (1994), rewolucyjna koncepcja obsługi iDrive oraz usługi mobilności BMW Online z kontem poczty elektronicznej (2001) i nieograniczona możliwość korzystania z internetu w pojeździe (2008). Lista technologicznych kamieni milowych związanych z historią BMW serii 7 jest długa i fascynująca.

W ramach tej tradycji również aktualna generacja modeli prezentuje doświadczenia zdobyte w samochodach BMW i. Inteligentny dobór materiałów – tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP), aluminium i stali – gwarantuje w BMW serii 7 unikalne połączenie solidności i lekkości. Technologia BMW eDrive w modelach BMW iPerformance z napędem hybrydowym plug-in umożliwia korzystanie z luksusowego komfortu jazdy również bez lokalnej emisji spalin.

Niezależnie od wybranego silnika BMW serii 7 na nowo definiuje radość z jazdy. W nowym BMW serii 7 światową premierę miało sterowanie BMW za pomocą gestów. Przełącznik właściwości jezdnych oferuje również tryb ADAPTIVE dostosowujący się do stylu jazdy kierowcy i do trasy. Opcjonalny system Executive Drive Pro z aktywną stabilizacją przechyłów bocznych zwiększa zarówno komfort jazdy, jak i jej sportowe właściwości. Ponadto aktualne BMW serii 7 było w chwili swojej premiery pierwszą na świecie luksusową limuzyną oferującą w wyposażeniu reflektory laserowe: opcjonalne światła laserowe BMW z nieoślepiającymi światłami drogowymi BMW Selective Beam. Mają one dwukrotnie większy zasięg niż reflektory diodowe (do 600 m) i są kolejną innowacją w BMW serii 7.

Zdjęcia: BMW