MotoNews.pl

Citroen prezentuje limitowaną edycję modelu e-Mehari

29 sierpnia 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Citroen-e-Mehari 4

Citroen zaprezentował limitowaną edycję nowego e-Mehari “Styled by Courreges” – bardziej uniwersalną i ultra topową wersję swojego 4-miejscowego, w 100% elektrycznego kabrioletu. Limitowana edycja została poddana dogłębnym modyfikacjom i jest efektem przedłużenia współpracy dwóch kultowych marek, będących synonimem typowo francuskiej kreatywności i elegancji, hołdujących ideom innowacyjności, swobody i odpowiedzialnej motoryzacji. Zewnętrznie nowy Citroen e-Mehari Styled by Courrèges zyskał sztywny dach Hard Top, boczne szyby, jednolicie czarne nadwozie i specjalne czarne, lśniące, diamentowane felgi.

Nowy Citroen e-Mehari Styled by Courreges

Wnętrze zostało całkowicie przeprojektowane, łącznie z nową deską rozdzielczą i nową, białą tapicerką, kontrastującą z czernią nadwozia. Nowa edycja jest też wyposażona w elegancki i dopasowany do samochodu zestaw dwukolorowych toreb podróżnych sygnowany przez Courrèges. Pełen charakteru i zgodny z obecnymi trendami nowy Citroen e-Mehari Styled by Courrèges, wprowadza także znak „Gwarantowane Francuskie Pochodzenie” w kategorii samochodów elektrycznych. Zostanie zaprezentowany na Salonie samochodowym we Frankfurcie i trafi do sprzedaży już we wrześniu tego roku.

Citroen inauguruje dzisiaj ekskluzywną edycję nowego Citroena e-Mehari Styled by Courrèges. Seria jest ograniczona do 61 egzemplarzy i liczbą nawiązuje do daty powstania marki Courrèges. To piękny sposób przedłużenia współpracy rozpoczętej z powodzeniem w 2016 roku, która zaowocowała powstaniem pełnego światła modelu koncepcyjnego. Poprzez limitowaną edycję nowego Citroena e-Mehari Styled by Courrèges, obie francuskie marki potwierdzają wspólne wartości, takie jak kreatywność i innowacyjność przyświecające temu projektowi ekologicznego środka transportu indywidualnego. Obie marki postawiły na przeciwieństwo bieli pierwotnego modelu koncepcyjnego, która jest symbolem Domu Mody Courrèges i wybrały skrajnie kontrastujący z nim kolor nadwozia Vinyl Black.

Ta ekskluzywna, limitowana edycja jest zapowiedzią nowej generacji e-Mehari i potwierdza charakter samochodu z prawdziwego zdarzenia dzięki zwiększonej wszechstronności, nie tracąc przy tym nic z radości życia i świeżości. To także skok jakościowy dzięki nowej stylistyce wnętrza i wprowadzonym licznym nowościom technicznym. Dzięki nowym elementom wyposażenia, takim jak Hard Top i boczne szyby, system „EasyEntry”, centralny zamek i poduszki powietrzne, zyskał na nowoczesności, wszechstronności i komforcie wnętrza.

Będący kwintesencją optymizmu i swobody nowy Citroen e-Mehari Styled by Courrèges jest prawdziwym „It car” o unikatowym charakterze. Edycja z pewnością wzbudzi zainteresowanie wśród osób poszukujących modelu trendy, idącego z duchem czasu i przyjaznego dla środowiska.

Nowy Citroen e-Mehari Styled by Courrèges to:

  • Kultowy, 4-miejscowy kabriolet, wierny duchowi MEHARI z 1968 roku,
  • Limitowana edycja 61 egzemplarzy symbolizujących rok założenia Domu Mody Courrèges.
  • Model z charakterem, do jazdy w każdą pogodę i po wszelkiego rodzaju drogach.
  • Nadwozie w unikatowym kolorze Vinyl Black, idealnie współgrającym z dachem Hard Top w czarnym, lśniącym kolorze.
  • Nowa stylistyka wnętrza z powlekanymi elementami ozdobnymi deski rozdzielczej i haftowanym wykończeniemCourrèges, siedzenia pokryte białą skórą ekologiczną, numerowana tabliczka i zaprojektowany na miarę zestaw toreb podróżnych sygnowany przez Courrèges.
  • Więcej elementów wyposażenia i udoskonaleń służących podwyższeniu poziomu jakości, bezpieczeństwa i komfortu podróżowania.
  • Przyjemność prowadzenia właściwa dla samochodu elektrycznego, zero emisji CO2, zwiększony o niemal 20% moment obrotowy.
  • Pierwszy samochód elektryczny ze znakiem „Gwarantowane Francuskie Pochodzenie”.
Zdjęcia: Citroen