MotoNews.pl

Skoda Kodiaq Scout debiutuje na polskim rynku

28 września 2017

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
Skoda-Kodiaq-Scout 3

Skoda poszerza swoją ofertę o nowy wariant modelu Kodiaq. Skoda Kodiaq Scout to specjalna pochodna flagowego SUV-a czeskiej marki. Standardowo wyposażona jest w napęd na cztery koła. Do napędu posłuży jeden z czterech silników o mocy od 150 do 190 KM. Skoda Kodiaq Scout debiutuje w polskich salonach z ceną od 135 500 zł.

Skoda Kodiaq Scout w Polsce

Flagowy SUV Skody jest już dostępny w Polsce w swojej najbardziej wszechstronnej wersji, wyróżniającej się kompetencjami pozwalającymi samochodowi z powodzeniem radzić sobie na nieutwardzonych drogach. Przy długości 4706 mm (o 9 mm więcej od standardowej wersji modelu KODIAQ za sprawą uterenowionej charakterystyki nadwozia) to duży SUV. Gwarantuje obszerną kabinę zdolną pomieścić do siedmiu pasażerów oraz największy w klasie bagażnik (720 litrów z opcją powiększenia do aż 2065 litrów).

Nadwozie

Wyjątkowość tej wersji łatwo dostrzec już na pierwszy rzut oka. Funkcjonalne rozwiązania chroniące nadwozie przy jeździe w terenie zostały wykorzystane także po to, by zwiększyć efektowność projektu. Nakładki na zderzaki, relingi dachowe, obudowy lusterek bocznych i ramki szyb bocznych zostały wykończone kontrastowo srebrnym lakierem. Standardowo w tej wersji obecne są także obręcze kół ze stopów lekkich w kolorze antracytowym o średnicy 19 cali oraz pakiet przyciemnianych szyb bocznych i tylnych (Sunset).

Wyposażenie

Pod względem wyposażenia Skoda Kodiaq Scout bazuje na wersji wyposażenia Ambition, ale wzbogacono je o elementy wskazujące na terenowy charakter tej edycji. Obok specjalnych oznaczeń pojawiających się na nadwoziu oraz w kabinie, o szczególny nastrój we wnętrzu dba tapicerka częściowo wykonana z Alcantary, stalowe nakładki na pedały, oświetlenie wnętrza Ambiente z funkcją wyboru jednego z dziesięciu kolorów oraz system multimedialny Bolero z ośmioma głośnikami.

Jazda w terenie

Głównym atutem modelu Skoda Kodiaq Scout pozostają jednak zwiększone zdolności do jazdy poza utwardzonymi drogami. Osiągnięto to poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Wersja ta standardowo jest wyposażana w pakiet na bezdroża, tryb jazdy Offroad oraz napęd na cztery koła.

Oparty jest on na sterowanym elektronicznie sprzęgle wielopłytkowym, umieszczonym bezpośrednio przed mechanizmem różnicowym. Gwarantuje optymalny rozdział mocy na poszczególne koła przy zachowaniu jak najlepszej ekonomiki jazdy.

Kompetencje modelu w terenie potwierdza duży prześwit 194 mm oraz kąt rampowy 21,3 stopnia, kąt natarcia 20,1 stopnia oraz zejścia 22,8 stopnia. Tak imponujące wyniki mogły zostać osiągnięte przy samochodzie o takich wymiarach dzięki bardzo krótkim zwisom z przodu i z tyłu.

Oferta silnikowa

Dla zachowania optymalnej dynamiki oraz właściwości jezdnych, model Skoda Kodiaq Scout dostępny jest w sześciu mocnych kombinacjach napędowych (1.4 TSI 150 KM ze skrzynią manualną, 1.4 TSI 150 KM DSG, 2.0 TSI 180 KM DSG, 2.0 TDI 150 KM, 2.0 TDI 150 KM DSG, 2.0 TDI 190 KM DSG).

Zdjęcia: Skoda