MotoNews.pl

Opel Grandland X debiutuje w polskich salonach

13 października 2017

Kategoria | Premiery
Opel-Grandland-X-500502

Zaledwie kilka tygodni po światowej premierze na 67. Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym (IAA) we Frankfurcie, w autoryzowanych salonach marki Opel w Polsce debiutuje Grandland X. Ten nowy model jest największym członkiem rodziny X, czyli gamy modnych SUV-ów i crossoverów Opla. Dołącza on do popularnej Mokki X oraz niedawno debiutującego na polskim rynku miejskiego crossovera – Crosslanda X.

 

„Październik w autoryzowanych salonach marki Opel, to nie tylko czas debiutu naszego najnowszego modelu, Grandlanda X, ale także miesiąc dedykowany całej rodzinie X marki Opel.” – mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Opel Poland. „Chcemy, aby klienci ceniący modną stylistykę SUV-ów i crossoverów, ich funkcjonalność, komfort oraz najnowsze technologie, mogli wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie model z bogatej oferty marki Opel w tym segmencie.”

Opel Grandland X: sportowy, a przy tym elegancki i obszerny

Cennik Opel Grandland X od 94 900 zł

Opel Grandland X to elegancki i przestronny kompaktowy SUV. Mierzący 4,48 metra długości model posiada takie zalety jak nieodparty urok terenowej sylwetki, wysoka pozycja za kierownicą, dobra widoczność we wszystkich kierunkach, łatwe wsiadanie i wysiadanie oraz dużo miejsca na bagaż. Stylistyka samochodu to przemyślane połączenie solidności i elegancji, natomiast rozwiązania zastosowane we wnętrzu nie tylko zapewniają wysoki komfort, ale są też bardzo funkcjonalne.

Grandland X może być doskonale wyposażony w ultranowoczesne systemy wspomagające kierowcę, przykładowo takie jak alarm przedkolizyjny z funkcjami automatycznego hamowania awaryjnego i wykrywania pieszych, zaawansowany asystent parkowania czy system kamer 360°. Poziom bezpieczeństwa w tym modelu podnoszą również takie systemy, jak adaptacyjny tempomat z funkcją zatrzymywania samochodu, utrzymujący wybraną prędkość i odległość od pojazdu poprzedzającego, a także w razie potrzeby zwiększający lub zmniejszający prędkość Grandlanda X. Na uwagę zasługuje również kolejna nowość wspomagająca prowadzenie pojazdu, czyli opcjonalny system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy.

Grandland X oferuje dynamikę zgodną z tym, co sugeruje jego wygląd, a przede wszystkim zapewnia przyjemność z bezpiecznej jazdy przez cały rok, niezależnie od nawierzchni. Jest to zasługą między innymi opcjonalnego elektronicznego systemu IntelliGrip, który gwarantuje maksymalną przyczepność w różnych sytuacjach. Kierowca ma do wyboru pięć trybów jazdy. System dostosowuje rozkład momentu obrotowego na przednie koła, pozwalając nawet na buksowanie kół, gdy jest to konieczne.

Grandland X oferuje wysoki komfort między innymi dzięki opcjonalnym ergonomicznym przednim fotelom z atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców) oraz znakomitej łączności zapewnianej przez osobistego opiekuna kierowcy – system Opel OnStar i systemy multimedialne IntelliLink z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto.

Opel Crossland X: wyrazisty, sympatyczny i niezwykle praktyczny

Cennik Opel Crossland X od 59 950 zł

Wyrazisty i kompaktowy z zewnątrz, Crossland X jest wyjątkowo przestronny i funkcjonalny w środku. Ten miejski model zwraca uwagę atrakcyjną stylistyką SUV‑a oraz opcjonalnym kolorem dachu kontrastującym z resztą nadwozia. Mimo długości zaledwie 4,21 metra może nim podróżować 5 osób, a dzięki mechanizmowi pozwalającemu na przesuwanie tylnych siedzeń w zakresie 150 milimetrów pojemność bagażnika można zwiększyć do 520 litrów. Po całkowitym złożeniu tylnej kanapy bagażnik ma aż 1255 litrów pojemności.

Crossland X to samochód zaprojektowany przede wszystkim z myślą o jeździe miejskiej,

można więc go wyposażyć w kamerę cofania lub panoramiczną kamerę cofania, która oferuje widok przestrzeni za pojazdem w promieniu nawet 180 stopni. Ponadto Crossland X oferuje tak przydatne funkcje, jak przednie i tylne czujniki parkowania oraz system zaawansowanego asystenta parkowania najnowszej generacji, który rozpoznaje odpowiednie miejsca na parkingu i automatycznie parkuje pojazd. Potrafi on także automatycznie wyprowadzić samochód ze stanowiska parkingowego. W obydwu przypadkach kierowca musi jedynie operować pedałami.

Samochód można również wyposażyć w wyświetlacz projekcyjny (head-up), innowacyjne w pełni diodowe reflektory, które zapewniają znakomitą widoczność po zmroku, oraz ergonomiczne fotele kierowcy i pasażera z atestem AGR. Opel jest jedynym producentem samochodów z tego segmentu dostępnych z obsypanymi nagrodami fotelami z atestem Akcji na rzecz Zdrowych Pleców (AGR).

Opel Mokka X: muskularny SUV z napędem 4×4

Cennik Opel Mokka X od 73 050 zł

Opel Mokka X był pierwszym przedstawicielem rodziny X. Dzięki doskonale dobranym wymiarom (4,28 m długości), sportowemu wyglądowi i wysokiej pozycji za kierownicą, ten kompaktowy SUV stał się jednym z bestsellerów marki Opel nie tylko w Europie, ale również na polskim rynku. W okresie od stycznia do sierpnia br. ze sprzedażą na poziomie 3 234 sztuk, Mokka była liderem segmentu małych samochodów terenowo-rekreacyjnych w Polsce .

Tak jak w przypadku pozostałych modeli z rodziny X, Mokka oferuje szeroki wybór innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i łączności. Ponadto Mokka X może być wyposażona w inteligentny adaptacyjny napęd na wszystkie koła, który w razie potrzeby płynnie rozdziela moc między przednią i tylną oś w proporcjach od 100:0 do 50:50.

Zdjęcia: Opel