MotoNews.pl

7 w 17 – nowe modele marki Opel w 2017 roku

14 listopada 2016

opel-ampera-e-2017

W przyszłym roku w praktycznie każdej kategorii pojazdów pojawią się nowe modele marki Opel. Ofensywa modelowa „7 w 17” oznacza siedem premier w 2017 roku. Jeszcze nigdy w swojej długiej, bo trwającej od 1899 roku, historii produkcji samochodów firma Opel nie wprowadzała na rynek aż tylu nowych modeli w jednym roku kalendarzowym. „7 w 17” to część szeroko zakrojonej ofensywy modelowej obejmującej 29 nowych modeli w latach 2016–2020. W ramach tej ofensywy dojdzie do całkowitego odnowienia pozycjonowania i oferty firmy.

„Dzięki aż siedmiu nowym modelom na rok 2017 marka Opel odmieni się całkowicie w ciągu najbliższych 12 miesięcy” — zapowiada dyrektor generalny firmy Opel, Karl-Thomas Neumann. „Ampera-e to samochód, który sprawia że mobilność elektryczna jest możliwa na co dzień. Insignia drugiej generacji to elegancja w nowym wydaniu, lekkość i sportowy duch. Z kolei całkiem nowe crossovery z segmentów B i C powiększają naszą ofertę modelową w obszarze o decydującym znaczeniu, co jeszcze bardziej zdynamizuje nasz wzrost”.

Ofensywa modelowa „7 w 17” w siedmiu punktach

1.    Mistrz zasięgu

Zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Paryżu model Ampera-e zrewolucjonizuje rynek pojazdów elektrycznych już wiosną 2017 roku. Ampera-e zdominowała swoją klasę pojazdów, dzięki zasięgowi ponad 500 km (zgodnie z testem NEDC). Ponadto Ampera-e zapewnia osiągi auta sportowego w połączeniu z przestronnością samochodu pięciodrzwiowego klasy kompaktowej.

2.    Nowy model flagowy

Zupełnie nowy Opel Insignia Grand Sport to pięciodrzwiowy sedan o sylwetce coupé, oferujący sportowe właściwości jezdne i wyposażony w wiodący w tej klasie napęd na wszystkie koła. Tak samo jak poprzednik sprzedany w liczbie ponad 900 000 egzemplarzy, nowy Opel Insignia będzie produkowany w Rüsselsheim.

3.    Duże sportowe kombi

Nnowy Opel Insignia Sports Tourer, podobnie jak Insignia Grand Sport, czerpie z filozofii nowatorskiego samochodu studyjnego Opel Monza Concept z 2013 roku. Sportowy przód z wąskimi reflektorami wskazuje na czystą dynamikę. Ilość miejsca w środku, w porównaniu z poprzednikiem, znacznie się zwiększyła. Dotyczy to szczególnie miejsc z tyłu i pojemności bagażnika.

4.    Wszechstronny

Opel Insignia Country Tourer to odmiana modelu Sports Tourer adresowana do poszukiwaczy przygód; samochód wyposażono w napęd na cztery koła i off-roadową stylistykę. Nowy Country Tourer to doskonały wybór dla miłośników sportów zimowych, aktywności na świeżym powietrzu oraz dla każdego, komu zależy na oryginalnym wizerunku.

5.    Elastyczny kompan podróży

W przyszłym roku odnoszący sukcesy Opel Vivaro wkroczy na zupełnie nowy poziom komfortu i elastyczności dla pasażerów.

6.    Samochód z czymś „eXtra”

Na początku 2017 roku do sportowo-użytkowego bestsellera z segmentu B, czyli modelu MOKKA X, dołączy nowy crossover (CUV) — Opel Crossland X. Nowy model wpisuje się w trend oferowania usportowionych, a jednocześnie przestronnych pojazdów tego typu.

7.    Nowy crossover w segmencie C

Opel powiększa ofertę w klasie kompaktowej o sportowego crossovera, który dołączy do modeli Astra i Zafira.

Zdjęcia: Opel