MotoNews.pl

Honda Sports EV debiutuje +podczas Tokyo Motor Show

17 października 2017

Honda-Tokio-2017

25 października, podczas tegorocznego Tokyo Motor Show, zadebiutuje nowy sportowy samochód elektryczny – Honda Sports EV Concept. Jest on zapowiedzią modelowej ofensywy zaawansowanych dwu- i czterokołowych modeli koncepcyjnych oraz produkcyjnych marki.

Wśród prezentowanych modeli Hondy, znajdzie się Urban EV Concept, który zadebiutował podczas wrześniowego salonu Frankfurt Motor Show. Ponadto eksponowane będą motocykle Super Cub, gdyż model ten obchodzi 60-lecie i świętuje przekroczenie produkcji 100 milionów egzemplarzy. Zwiedzający będą mogli zapoznać się również z debiutującymi w Japonii modelami: NeuV, prezentującym wizję mobilności osobistej oraz z nową Hondą CR-V.

Honda Sports EV Concept

Światową premierę w Tokio będzie miała elektryczna Honda Sports EV Concept. Wyróżniają ją: wpadająca w oko sylwetka, przyjazne „rysami twarzy” i wyraziste linie nadwozia. Projektanci zadbali, aby udowodnić, że ten samochód pasuje do każdego stylu życia. Zespół projektowy stworzył sportowe auto elektryczne, które ma zapewniać radość z jazdy i stwarzać poczucie emocjonalnej jedności z maszyną. Honda Sports EV Concept efektywnie łączy napęd elektryczny i inteligentne rozwiązania elektroniczne w kompaktowej formie.

Honda Urban EV Concept

Po entuzjastycznym przyjęciu przez obserwatorów jego światowej premiery podczas wrześniowego salonu Frankfurt Motor Show, Urban EV Concept zadebiutuje w Japonii. Stworzony na zupełnie nowej, zaprojektowanej dla pojazdów elektrycznych platformie. Idealnie wpisuje się w pejzaż miasta ze swoimi kompaktowymi rozmiarami i klarownym designem. Przedni ekran komunikacyjny w pojeździe wyświetla stan naładowania baterii, porady i pozdrowienia w wielu językach. Otaczający kierowcę kokpit budzi przyjazne emocje. Wersja produkcyjna tego auta pojawi się w 2019 roku.

Jubileusz modelu Super Cub

Z okazji zbliżających się jubileuszy: 60-lecia i wyprodukowania 100 milionów sztuk modelu Super Cub, Honda zaprezentuje w swoim pawilonie egzemplarze historyczne, współczesną gamę modelu i odsłoni rąbka tajemnicy na temat projektów przyszłości. Przy okazji celebrowania produkcji 100 milionów sztuk tego modelu, pojawi się jego wersja jubileuszowa – Super Cub 110 oraz nowy Super Cub 125C.

Nowa Honda CR-V

Na stoisku Hondy swój japoński debiut będzie miała piąta generacja modelu CR-V. Prezentuje ewolucję charakterystycznej stylizacji jednego z największych światowych bestsellerów w klasie SUV. Będzie to pierwszy model Hondy w tej klasie, w którym zastosowano napęd hybrydowy z systemem i-MMD (Intelligent Multi-Mode Drive).

NeuV

NeuV został przedstawiony po raz pierwszy w styczniu w 2017 r. podczas salonu CES w Las Vegas, gdzie prezentował koncepcję elektrycznej mobilności dla pasażerów. Wykorzystujący sztuczną inteligencję układ „emotion engine” zwany HANA (Honda Automated Network Assistant), potrafi uczyć się zachowań kierowcy, odczytując jego emocje z wyrazu twarzy i tonu głosu, aby wykorzystać te dane do zwiększenia bezpieczeństwa podczas jazdy autonomicznej. NeuV uczy się stylu i preferencji kierowcy, budując rzeczywistą relację między człowiekiem i maszyną.

Zdjęcia: Honda