MotoNews.pl

Nowy Citroen C4 Cactus – ultra-komfortowy kompakt z charakterem

30 października 2017

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Citroen-C4-Cactus 7

Nowy Citroen C4 Cactus, to najświeższy model marki w segmencie kompaktów, w którym francuski producent wprowadza bardzo głębokie zmiany w zakresie technologii i silników. Jednocześnie Citroen poddaje ewolucji styl modelu czyniąc go dojrzalszymi wprowadza w nową erę komfortu.

Nowy Citroen C4 Cactus

Premiery

W ramach programu Citroen Advanced Comfort® Nowy C4 Cactus inauguruje na rynku europejskim całkowicie nowe zawieszenie z technologią Progressive Hydraulic Cushions™ – PHC. Są to progresywne ograniczniki hydrauliczne. Nowy C4 Cactus, obdarzony nową wyjątkową osobowością jest „TYM” ultra-komfortowym hatchbackiem, który będzie ważnym debiutem Citroena w pierwszym kwartale 2018 roku.

Nowy Citroen C4 Cactus, nowoczesny i obdarzony ciekawą stylem, oferuje niespotykany dotąd komfort. W tym celu Citroen sięgnął do technologicznego dorobku marki w zakresie zawieszenia hydraulicznego. Technologia ta została zmodyfikowana, aby zapewnić jej dostępność dla jak największej liczby użytkowników. W ten sposób nowy Citroen C4 Cactus wprowadza do Europy system zawieszenia z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi(Progressive Hydraulic Cushions™ – PHC). Światową premierą są też fotele Advanced Comfort, które zapewniają bezprecedensową wygodę siedzenia i komfort jazdy.

Model wnosi powiew świeżości do segmentu sedanów, łącząc wyjątkowy charakter modelu C4 Cactus z wzorcowym komfortem C4. Zyskuje jednocześnie wyższy status dopasowując się do standardów obowiązujących dla tego segmentu:12 systemów wspomagania prowadzenia, 3 technologie łączności, silniki o mocy do 130 KM oraz elegancką stylistykę.

Śmiałe wzornictwo

Nowy Citroen C4 Cactus w sposób naturalny podkreśla swoją odmienność. Ma nowy, szeroki i wyrazisty pas przedni, przeprojektowany pas boczny oraz okazały tył. W tylną część wbudowano nowe światła LED z efektem 3D. Zmienia zachowawcze kanony segmentu kompaktowych hatchbacków i prezentuje płynną i monolityczną sylwetkę.

Rozstaw osi 2,60 m i krótkie zwisy zapewniają mu kompaktowe wymiary. Dzięki nim pozostaje zwinny i zwrotny, a jednocześnie gwarantuje oczekiwaną w tym segmencie ilość miejsca w kabinie. Jego opływowe kształty podkreślają typowe dla Citroena wyraziste elementy graficzne, takie jak: panele Airbump® w dolnej parti drzwi, dach stylistycznie odcięty czarną barwą słupków przednich i pasem okien, dwupoziomowy układ świateł z przodu czy też szeroka identyfikacja świetlna w technologii LED z efektem 3D z tyłu.

Oferuje 31 kombinacji personalizacji wyglądu nadwozia. Klient ma do wyboru 9 kolorów nadwozia i 4 pakiety kolorystyczne z akcentami barwnymi. Funkcjonalne, proste i przestronne wnętrze już na pierwszy rzut oka tworzy odprężającą atmosferę. Proponowanych będzie co najmniej 5 różnorodnych i przytulnych tonacji wnętrza, które dostarczą wrażenia jasności, miękkości i wyrafinowania.

Cisza i spokój

Nowy Citroen C4 Cactus dokonał również pokoleniowego skoku pod względem izolacji akustycznej i wyposażenia w codziennym użytkowaniu. Zapewnia pasażerom przyjazne i bezstresowe warunki podróżowania dzięki 12 technologiom wspomagania prowadzenia i 3 technologiom łączności. Optymalne i wydajne jednostki napędowe potęgują wrażenie przyjemności i spokoju odczuwanego za kierownicą nowego Citroena C4 Cactus.