MotoNews.pl

Mazda KAI Concept i Mazda Vision Coupe na targach w Tokio

30 października 2017

Marka, model | ,
Mazda-KAI-Concept 7

Podczas Salonu Samochodowego w Tokio Mazda przedstawiła dwa nowe modele koncepcyjne. Swoją światową premierę miał hatchback klasy kompakt Mazda KAI Concept. Zapowiada nową generację pełnych charakteru pojazdów utytułowanego japońskiego producenta. Mazda Vision Coupe – model prezentujący nową koncepcję stylistyczną – pokazana została po raz drugi. Swój debiut miała dzień wcześniej wieczorem na poprzedzającej salon imprezie, nazwanej Mazda Design Night 2017.

Mazda KAI Concept

Mazda KAI Cconcept, wyposażona w silnik benzynowy z technologią następnej generacji SKYACTIV-X jest oparta na konstrukcji SKYACTIV-Vehicle Architecture. Stanowi zaawansowaną prezentację języka stylistycznego KODO. Model ten łączy w sobie rozwiązania techniczne i koncepcje stylistyczne mające określać nadchodzącą generację samochodów Mazdy.

Efektem udoskonaleń jest wyraźnie zwiększony komfort jazdy, znaczne wyciszenie wnętrza i podwyższone osiągi. Mazda KAI Concept zwraca uwagę silnymi, muskularnymi proporcjami, akcentowanymi subtelną grą refleksów światła, ślizgających się po bryle nadwozia.

Mazda Vision Coupe

Z kolei w modelu Vision Coupe najważniejsze jest nadwozie ukazujące styl projektowania nazywany KODO – Dusza Ruchu. Jest on wyrazem minimalistycznej japońskiej estetyki i osiąga tutaj prosty efekt „czystego ruchu”, który wyraża poczucie prędkości.

Wnętrze zaprojektowane zgodnie z koncepcją ma (dosłownie: przestrzeń), przeniesioną z tradycyjnej japońskiej architektury. Łączy wrażenie trójwymiarowej głębi z silnym podkreśleniem osi podłużnej, z jednoczesnym zachowaniem poczucia ruchu. Nazwa Vision Coupe odwołuje się do tradycji Mazdy – elegancji stylu, reprezentowanego przez takie modele, jak Mazda R360 – pierwszy samochód osobowy tego producenta oraz Mazda Luce Rotary, znana także jako Mazda R130.

Inne modele Mazdy w Tokio

Ponadto, Mazda wystawiła na tokijskim salonie całkowicie nowy model Mazda CX-8. Jest to SUV o trzech rzędach siedzeń, który jeszcze w bieżącym roku trafi do sprzedaży w Japonii. Na targach pojawiły się także Mazda MX-5 i Mazda MX-5 RF, obydwie w wersji na rok modelowy 2018. W drugim z tych modeli, Mazda prezentuje szereg udoskonaleń, takich jak podwyższony komfort jazdy, lepiej wyciszoną kabinę oraz większy wybór kolorów nadwozia.

Zgodnie z realizowaną przez Mazdę strategiczną wizją rozwoju technologicznego, określaną Sustainable Zoom-Zoom 2030, producent stara się wykorzystać naturalną atrakcyjność samochodu i uczucie przyjemności prowadzenia, aby inspirować i wzbogacać jakość życia kierowców i pasażerów.