MotoNews.pl

Oryginalne akcesoria Opla do Crosslanda X

27 stycznia 2018

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Opel-Crossland-X-akcesoria 3

Elegancki i funkcjonalny Opel Crossland X łączy praktyczność i przestronność z atrakcyjnym wyglądem samochodu sportowo-użytkowego. Specjalnie zaprojektowane wysokiej jakości oryginalne akcesoria Opla sprawią, że popularny crossover będzie jeszcze wygodniejszy, bezpieczniejszy i bardziej praktyczny. Na przykład kompleksowa oferta na wyjazd zimowy obejmuje pojemniki i bagażniki dachowe, a także wyposażenie z zakresu komfortu, bezpieczeństwa i ochrony oraz sprzęt multimedialny. Uzupełniają ją koła i opony zimowe oraz łańcuchy na koła, a także liczne dodatki stylistyczne, w tym sygnowane przez OPC.

Więcej stylu: Crossland X skutecznie przyciągający uwagę

Firma Opel oferuje dodatki stylizacyjne, które sprawiają, że Crossland X prezentuje się jeszcze atrakcyjniej. Są to między innymi wykonane z tworzywa imitującego aluminium nakładki na progi z podświetlanym diodowo logo Opla oraz nakładki na pedały ze stali nierdzewnej z linii OPC (421,00 zł*), które dodają wnętrzu sportowego klimatu. Stabilne aluminiowe stopnie progowe z powierzchnią ze stali nierdzewnej (i antypoślizgowymi gumowymi wstawkami), zaprojekowane specjalnie do Crosslanda X, ułatwiają dostęp do relingów i boksów dachowych.[1] Ten elegancki element przyciąga także wzrok i podkreśla atrakcyjny wygląd samochodu.

Czarne chlapacze Opla (129,00 zł*) przydają się zwłaszcza w zimie, kiedy chronią lakier Crosslanda X przed błotem, solą, piaskiem i śniegiem. Chlapacze są łatwe do utrzymania w czystości, a ich prosty montaż nie wymaga użycia narzędzi.

Funkcjonalność, bezpieczeństwo i porządek: uniwersalne wyposażenie do bagażnika i wnętrza

Odpowiednie wykończenie i wykładzina skutecznie chronią bagażnik Crosslanda X przed zadrapaniami i plamami. Antypoślizgowa mata (308,00 zł*) pomaga utrzymać czystość i porządek w bagażniku, a jej stabilne krawędzie nie pozwolą, by bród i wilgoć przedostały się poza jej powierzchnię. Zabłocone kalosze lub mokre buty narciarskie można położyć na gumowych dywanikach (228,00 zł* za czteroczęściowy zestaw), bez obawy o zabrudzenie przedziału pasażerskiego.

Opel oferuje również liczne akcesoria z serii FlexConnect. Łatwo je zamontować na zagłówkach przednich foteli i równie łatwo je stamtąd usunąć. Elementy te służą do mocowania różnych urządzeń, takich jak tablety do oglądania filmów lub czytania e‑booków. Do bazowego uchwytu FlexConnect można również przymocować wieszak — na przykład na siatki z zakupami lub odzież. Dodatkowy komfort pasażerom w drugim rzędzie zapewnia składany stolik ze zintegrowanym uchwytem na kubek. Stolik ma stabilną powierzchnię, a gdy nie jest potrzebny, można go złożyć, aby nie zajmował przestrzeni. Schowki na kosmetyki, materiały piśmienne i inne drobne przedmioty, w formie wkładek do uchwytów na kubki, ułatwiają utrzymanie porządku w kabinie.

W przypadku przewożenia zwierząt lub dużych przedmiotów warto wyposażyć samochód w stabilną przegrodę (774,00 zł*), która uniemożliwi ich przemieszczenie się z bagażnika do kabiny przy gwałtownym hamowaniu. Bezpieczną przegrodę wykonaną z lakierowanej stali można zainstalować za zagłówkami foteli w drugim rzędzie. Z kolei elastyczna siatka Opla przypinana do podłogi bagażnika za pomocą haczyków skutecznie zapobiegnie przesuwaniu się bagażu.

Dodatkowa przestrzeń bagażowa: bagażniki i pojemniki dachowe, itp.

Oferta akcesoriów Opla obejmuje szeroki wybór rozwiązań do transportu bagażu i sprzętu sportowego. Użytkownik Crosslanda X może uzyskać dodatkowe miejsce na bagaż, montując aluminiową bazę bagażnika dachowego oraz jeden z wielu dostępnych boksów produkowanych przez współpracującą z Oplem firmę Thule. Z kolei system uchwytów „Xtender 739”, również marki Thule, umożliwi przewóz do 6 par nart lub 4 snowboardów. Na bazowym uchwycie można zamontować pojemniki dachowe w różnym rozmiarze, w tym na przykład aerodynamiczny boks „Excellence”. Pojemnik o wymiarach 2180 x 940 x 400 milimetrów jest otwierany z dwóch stron, co znacznie ułatwia załadunek i rozładunek bagażu. W ten sposób można powiększyć przestrzeń bagażową Crosslanda X nawet o 470 litrów, co z pewnością wystarczy na zabranie wszystkich potrzebnych rzeczy na zimowy wypoczynek z całą rodziną.

Bezstresowa podróż z rodziną: bezpieczne i łatwe w montażu foteliki dziecięce

Firma Opel pomyślała także o najmłodszych pasażerach Crosslanda X i oferuje foteliki dziecięce oraz systemy pasów dla wszystkich grup wiekowych. Wszystkie te elementy są zgodne z najnowszymi przepisami obowiązującymi w UE, także w odniesieniu do ochrony przed skutkami uderzenia w bok pojazdu. Dopasowane i łatwe w montażu foteliki dziecięce z zaczepami ISOFIX lub standardowym mocowaniem za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa są dostępnie w cenie od 912,00 zł*.

* Wszystkie ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi w Polsce. W przypadku niektórych akcesoriów należy liczyć się z dodatkowymi kosztami montażu.

Zdjęcia: Opel