MotoNews.pl

Nowy, innowacyjny Opel Combo Life

23 lutego 2018

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Opel-Combo-Life-501971

Opel kontynuuje ofensywę produktową, wprowadzając na rynek nowego niezwykle uniwersalnego Opla Combo Life – doskonały samochód rodzinny pełen innowacyjnych rozwiązań i oferujący nieograniczone możliwości. Piąta generacja Combo zaprojektowana została na nowej architekturze. Jest wyjątkowo przestronny, bardzo praktyczny i uniwersalny, wyposażony w pojedyncze lub podwójne drzwi przesuwne. Można go zamówić w wersji krótkiej (4,40 m) lub długiej (4,75 m) w konfiguracji pięcio- lub siedmiomiejscowej.

Nowy Opel Combo Life

Możliwość przewiezienia na mecz całego siedmioosobowego składu wraz ze sprzętem sprawi, że Opel Combo Life stanie się bohaterem lokalnej drużyny sportowej. Najmłodsi członkowie rodziny mogą podróżować wygodnie na trzech pojedynczych tylnych fotelach wyposażonych w punkty mocowania Isofix i obserwować niebo przez panoramiczny dach. Niezwykłą przestronność nowego Opla Combo docenią znajomi, którzy będą chcieli pożyczać go przed każdą wyprawą do pobliskiego szwedzkiego sklepu meblowego.

Pewnym zaskoczeniem może być fakt, że nowy Opel Combo Life wyznacza nowe standardy również w dziedzinie nowoczesnych technologii i na nowo definiuje poziom bezpieczeństwa i komfortu w tym segmencie samochodów. Wyposażono go w technologie i systemy wspomagające kierowcę dobrze znane z segmentu samochodów kompaktowych i SUV-ów, takie jak system wykrywający objawy senności kierowcy, kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni, wyświetlacz projekcyjny (head up), IntelliGrip oraz rozwiązania podnoszące komfort jazdy, takie jak podgrzewane fotele i podgrzewana kierownica pokryta skórą. Jednym z debiutantów w gamie systemów wspomagania kierowcy Opla jest funkcja Flank Guard, która wspomaga kierowców podczas skręcania przy małych prędkościach. Co więcej, Opel Combo Life może się podobać. Dzięki wyrazistym liniom nadwozia prezentuje się on jako silny i godny samochód.

„Nowy Opel Combo Life to niezwykle istotny element naszej ofensywy produktowej. Nasz najnowszy samochód z pewnością przypadnie do gustu rodzinom, które docenią jego uniwersalność i przestronność oraz wyjątkową ofertę ultranowoczesnych systemów wspomagających kierowcę, które poprawiają bezpieczeństwo jazdy i zapewniają podróżującym większy komfort” – powiedział dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller. „Ten samochód to ogromna szansa rozwoju marki, a zarazem okazja do pozyskania nowych klientów w ważnym dla nas segmencie minivanów”.

Przyjazne, ultranowoczesne technologie i systemy wspomagające kierowcę

W nowym Oplu Combo Life znacząco zwiększono liczbę rozwiązań poprawiających komfort i bezpieczeństwo, podnosząc tym samym znacząco poprzeczkę w jego segmencie. Marka Opel wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów pragnących zapewnić swoim rodzinom dostęp do najnowszych rozwiązań i zastosowała wiele zaawansowanych technologii przydatnych w codziennym korzystaniu z samochodu.

Innowacyjne zaawansowane technologiczne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo to między innymi:

 • Opcjonalny wyświetlacz projekcyjny (head up) zmniejsza ryzyko rozproszenia uwagi i wyświetla najważniejsze dane dotyczące jazdy dokładnie na wysokości wzroku kierowcy, dzięki czemu nie musi on odrywać oczu od drogi.
 • System ostrzegania przed kolizją z funkcją wykrywania pieszych i systemem automatycznego hamowania awaryjnego[1] pomaga uniknąć wypadku. System ten nie tylko uruchamia alarm dźwiękowy i wyświetla ostrzeżenie, ale także samodzielnie inicjuje hamowanie, jeżeli kierowca nie zareaguje na gwałtownie malejącą odległość od pojazdu poprzedzającego.
 • Przednia kamera Opel Eye, znana z bestselerów Opla takich jak Astra, Corsa i Mokka X, przetwarza różne dane i przekazuje je do systemów wspomagania kierowcy, takich jak system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości czy asystent pasa ruchu.
 • Automatyczny tempomat z możliwością dostosowania prędkości do pojazdu poprzedzającego.
 • Inteligentna funkcja dostosowywania prędkości informuje kierowcę o wykryciu nowego ograniczenia przez system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. W przypadku aktywowania tempomatu lub ogranicznika prędkości na panelu, w zestawie wskaźników wyświetli się komunikat z pytaniem, czy ustawiona prędkość ma zostać skorygowana.
 • System wykrywający objawy zmęczenia kierowcy ocenia poziom zmęczenia na podstawie stylu jazdy i sugeruje kierowcy, by na najbliższej stacji obsługi podróżnych zrobił sobie zasłużoną przerwę.

Bezpieczne parkowanie ułatwia:

 • Flank Guard[2] – nowy system wspomagający parkowanie/manewrowanie w ofercie Opla. Zapewnia kierowcy pomoc w manewrowaniu przy niskiej prędkości, gdy istnieje ryzyko, że bok samochodu uderzy w przeszkodę (słupek, barierkę, mur lub inny pojazd). System Flank Guard wykorzystuje dwanaście czujników rozmieszczonych w różnych miejscach nadwozia. Analizują one otoczenie samochodu i ostrzegają kierowcę o zagrożeniu kolizją, wykorzystując system multimedialny. W takim przypadku na ekranie wyświetla się odpowiedni komunikat i rozlega się sygnał dźwiękowy.
 • Kąt widzenia panoramicznej kamery cofania wynosi 180 stopni, dzięki czemu kierowca wykonujący manewr cofania może dostrzec innych użytkowników drogi zbliżających się do niego z obu stron pojazdu.
 • Zaawansowany asystent parkowania sprawia, że parkowanie jest jeszcze łatwiejsze. Rozpoznaje on odpowiednie miejsca na parkingu i automatycznie parkuje pojazd. Samochód potrafi także automatycznie opuścić miejsce parkingowe. W obu przypadkach kierowca musi jedynie operować pedałami i zmieniać biegi.

Rodziny spragnione przygód i często zjeżdżające z utartych szlaków nie muszą martwić się o stan nawierzchni dzięki następującemu inteligentnemu rozwiązaniu:

Układ kontroli trakcji IntelliGrip, znany już z Opla Grandlanda X, to opcjonalny elektroniczny mechanizm różnicowy przedniej osi, który dostosowuje rozkład momentu obrotowego na przednie koła, pozwalając nawet na buksowanie kół, gdy jest to konieczne. W egzemplarzach z automatyczną skrzynią biegów system koryguje także punkty zmiany przełożenia i reakcję przepustnicy. Zapewnia to optymalną przyczepność i stabilność, niezależnie od tego czy Combo Life porusza się po zaśnieżonej, błotnistej, piaszczystej, czy mokrej nawierzchni.

Zimowe wyprawy są prawdziwą przyjemnością dzięki różnym funkcjom poprawiającym komfort podróżowania:

 • Podgrzewana skórzana kierownica, niezwykle rzadko spotykana w tym segmencie pojazdów, sprawi że kierowca nowego Combo Life zapomni o problemie zimnych dłoni.
 • Podgrzewane przednie fotele sprawią, że podróżujący nie odczują chłodu, a jazda będzie dla nich czystą przyjemnością.
 • Dodatkowe ogrzewanie działa niezależnie od silnika i umożliwia podniesienie temperatury w kabinie przed wyruszeniem w drogę. System jest uruchamiany automatycznie przez programator czasowy lub za pomocą pilota i zapewnia komfortowe warunki podróży od momentu wejścia do samochodu.

Combo Life jest wyposażony w typowe dla Opla najnowsze systemy multimedialne kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto i z pojemnościowym ekranem dotykowym o przekątnej wynoszącej nawet osiem cali. Podczas jazdy podróżujący mogą oddać się ulubionym rozrywkom dzięki wielu opcjom ładowania urządzeń. Porty USB w pierwszym i drugim rzędzie umożliwiają ładowanie tabletów i smartfonów młodszych pasażerów, którzy mogą bez przeszkód oglądać swoich ulubionych youtuberów. Dzięki dogodnie umieszczonemu gniazdku 230 V jeden z pasażerów może nawet podłączyć laptop. Kompatybilne smartfony można również ładować za pomocą indukcyjnej ładowarki bezprzewodowej znajdującej się pod przyciskami sterującymi klimatyzacją.

Zdjęcia: Opel