MotoNews.pl

Rolls-Royce prezentuje Wraith Luminary Collection

28 marca 2018

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
RR-Wraith-Luminary-Collection 9

Rolls-Royce prezentuje Wraith Luminary Collection będącą odważnym wyrazem luksusu w jego dynamicznym wydaniu. Inspirowana przez tych, którzy prowadzą i przewodzą, nowa kolekcja wyznacza nowe drogi w świecie luksusu.

Limitowana kolekcja 55 limuzyn Rolls-Royce’a

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kolekcjonerskie egzemplarze Rolls-Royce’a, marka stworzyła limitowaną serię 55 spektakularnych egzemplarzy modelu Wraith. Pojazdy te dołączą do wąskiej grupy szytych na miarę arcydzieł motoryzacji stworzonych przez dział Rolls-Royce Bespoke. To je właśnie kolekcjonują miłośnicy luksusu na całym świecie.

Torsten Müller-Ötvös, prezes Rolls-Royce Motor Cars, komentuje: „Wraith Luminary to zapierający dech w piersiach pojazd kolekcjonerski. Wiele mówi o naszej marce – progresywnej, wyznaczającej trendy, a jednocześnie będącej wyznacznikiem luksusu i ręcznej roboty najwyższej jakości. Tym modelem składamy hołd wizjonerom i ich osiągnięciom. To kolekcja dla nich – światowych luminarzy.”

Nowy lakier: Sunburst Grey. Szary z refleksami głębokiej miedzi

„Złota godzina” to te chwile po wschodzie i przed zachodem słońca, gdy światło jest zarazem miękkie i intensywne, idealne do klimatycznych zdjęć. To ono zainspirowało twórców nowego lakieru, Sunburst Grey. Pozornie jednolita szarość ożywa, gdy dotkną jej promienie słoneczne – pojawiają się głębokie, ciepłe miedziane tony. Coachline, ręcznie malowaną linię na bokach nadwozia, zdobi pasujący motyw przebijającego się przez chmury słońca, a maskę i dekielki obręczy – prążki w ciepłym kolorze naturalnej skóry (Saddlery Tan), pasujące do tapicerki wewnątrz pojazdu.

Energia krąży w żyłach tego Wraitha. Wnętrze wysyła czytelny komunikat współczesnego luksusu, gdzie dyskretne oświetlenie „przepływa” od przodu pojazdu do tylnych siedzeń oraz – po raz pierwszy w historii marki – prześwieca przez delikatnie perforowane wykończenie z dębiny. Pochodzące z Czech drewno w ciemnym kolorze (Tudor Oak) to jedna z cech kolekcji Luminary, wybrane ze względu na głębię barwy i gęstość struktury. 176 ledowych źródeł światła tworzy hipnotyzujący wzór, przypominający ślad pozostawiany na niebie przez spadającą gwiazdę. Dzieląc panel sterowania z podświetlaną podsufitką, przeświecające przez drewniane obicie oświetlenie Wraitha otacza pasażerów delikatnym blaskiem światła.

Pierwsza w historii podsufitka z wzorem spadających gwiazd

Rolls-Royce Bespoke Collective, grupa utalentowanych inżynierów, projektantów i rzemieślników pracujących w siedzibie firmy w angielskim Goodwood, stworzyła prawdziwy teatr światła w kabinie pojazdu z kolekcji Luminary. Do konstelacji gwiazd na podsufitce, złożonej z 1340 światłowodowych punktów świetlnych, dodali oni wprowadzające w zachwyt pasażerów Wraitha „spadające gwiazdy”. Jest ich osiem i – po dwudziestu godzinach konfiguracji w fabryce – pojawiają się w losowy sposób nad przednimi siedzeniami, podkreślając charakter Wraitha jako limuzyny prowadzonej zwykle przez samego właściciela.

Podstawowym kolorem skórzanej tapicerki w kabinie Wraitha Luminary jest ciepły brąz (Saddlery Tan), z którym na tylnych siedzeniach kontrastuje skóra w kolorze antracytowym, podkreślając znaczenie pozycji samego kierowcy. Kontrastujące obszycia i lamówki łączą ze sobą te dwa kolory. Alternatywnym, odważniejszym rozwiązaniem, jest tylna tapicerka o barwie bieli złamanej różem (Seashell), która łączy się z podstawowym kolorem na obszytym skórą kole kierownicy.

Ręcznie tkany materiał ze stali nierdzewnej w kabinie

Rolls-Royce Bespoke Collective wciąż szuka inspiracji we współczesnych trendach w sztuce i rzemiośle. Świetnie wpisuje się w te poszukiwania użycie ręcznie tkanego materiału ze stali nierdzewnej, który zastosowano na tunelu centralnym i obiciach drzwi w kontraście do drewna Tudor Oak oraz skóry Tan leather.

Włókna stali o grubości od 0,08 mm do 0,19 mm są plecione dokładnie pod kątem 45 stopni, dzięki czemu materiał oglądany z dowolnej strony ma identyczny wygląd. Jego wyprodukowanie zajmuje trzy dni i odbywa się w warunkach laboratoryjnych. Wykonane z niego elementy nie tylko idealnie komponują się z wnętrzem nowego Rolls-Royce’a, ale też dają niesamowity efekt wizualny odbijając światło z podświetlanych drewnianych paneli oraz sufitu.

Kropką nad „i” są unikalnie zdobione progi pojazdu, z grawerowanymi na ręcznie polerowanej stali napisami „Wraith Luminary Collection – One of Fifty-Five” („Kolekcja Wraith Luminary – Jeden z Pięćdziesięciu Pięciu”).

Od swego powstania Wraith zawsze przyciągał do siebie wizjonerów, których kusiła odurzająca obietnica niemal nieograniczonej mocy i zawadiacki styl nadwozia typu fast-back – to gran tourismo dla dżentelmenów w pełnym tego słowa znaczeniu. Rolls-Rolls jest naprawdę szyty na miarę.

Zdjęcia: Rolls-Royce