MotoNews.pl

Skoda Fabia – komfort i przestronność

29 sierpnia 2018

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Skoda-Fabia-Combi 3

Nowa Skoda Fabia może pochwalić się ponadprzeciętną przestronnością. Kompaktowy, niespełna 4-metrowy samochód posiada miejsce dla pięciu pasażerów i wyposażony jest w jeden z największych bagażników w swoim segmencie, o pojemności wynoszącej minimalnie 330 litrów (w wersji hatchback). Funkcjonalność nowego modelu Skody sprawia, że samochód idealnie nadaje się zarówno do codziennej jazdy, jak i do wakacyjnych podróży.

Skoda Fabia – dużo przestrzeni dzięki przemyślanej konstrukcji

Pomimo kompaktowych wymiarów – długości 3997 mm i rozstawu osi 2470 mm – w nowej Skodzie Fabia może komfortowo podróżować pięciu pasażerów. Oferowany w wersji hatchback bagażnik po złożeniu oparć tylnych siedzeń osiąga pojemność nawet 1 150 litrów. Jeden z największych bagażników w swoim segmencie (od 530 litrów do maksymalnie 1 395 litrów) dostępny jest w Skodzie Fabia Combi, która mierzy 4 262 mm długości.

Taka przestrzeń sprawia, że nowa Skoda Fabia to model, który sprawdzi się jako samochód singla, lubiącego częste podróże, ale także mniejszej rodziny.

Jeszcze większy komfort

W nowej wersji Skody Fabia zaktualizowany został wygląd wskaźników. Okrągłe zegary są teraz jeszcze bardziej czytelne. Komfort gwarantuje także dostępny w standardowym wyposażeniu wersji Style i Monte Carlo podświetlany schowek w konsoli środkowej, który ułatwia poszukiwanie przechowywanych przedmiotów w ciemności.

O dobre samopoczucie oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów dbają też nowi asystenci jazdy. Skoda Fabia może być teraz wyposażona w Blind Spot Detect, czyli czujnik martwego pola, który wykrywa pojazdy znajdujące się poza zasięgiem lusterek samochodowych i informuje o nich kierowcę w trakcie wyprzedzania lub zmiany pasa ruchu. W standardzie znajduje się również pomocna funkcja Easy Light Assist, która automatycznie włącza światła mijania, wtedy kiedy są one potrzebne. Bogatsze wyposażenie standardowe obejmuje także m.in. nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED czy system ruszania pod wzniesienia Hill Hold Control.

Stylowe wnętrze

Wnętrze Skody Fabia łączy funkcjonalność i elegancję. Wersje Ambition, Style i Monte Carlo zostały wyposażone w stylowe elementy, takie jak dwukolorowa tapicerka z szwem na panelach bocznych drzwi i opcjonalnym podłokietniku czy dostępne opcjonalnie fotele sportowe z kontrastowym przeszyciem. Dodatkowo nowa Fabia oferuje także opcje spersonalizowanego wyposażenia, w tym pakiet Dynamic z czarnymi fotelami sportowymi, wielofunkcyjną kierownicą sportową, ozdobnymi nakładkami na pedały i sportowym zawieszeniem.

Zdjęcia: Skoda