MotoNews.pl

Wkrótce premiera Renault Megane Coupe Cabrio

08 lutego 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Megane Coupe-Cabriolet 5

Do gamy modelu Megane dołącza wersja Coupe-Cabriolet, która swoją światową premierę będzie świętowała podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Nowe Megane CC wyróżnia się szklanym dachem o największej w klasie (Peugeot 308 CC, Ford Focus CC) powierzchni 0,47 m2.

Czteromiejscowe Renault zostało także wyposażone w szklany deflektor, który umożliwia komfortową jazdę z otwartym dachem do prędkości 90 km/h. Dwuczęściowy, sterowany elektro-hydraulicznie dach rozkłada się w 21 sekund i pozwala cieszyć się słońcem wypełniającym kabinę pasażerską. W takim układzie bagażnik ma pojemność 211 litrów. Wystarczy jednak przekształcić kabriolet w stylowe coupe, a wówczas bagażnik powiększy się do 417 litrów.

W gamie jednostek napędowych znajdą się zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. Motory benzynowe 1.6-litra (100 KM) i 1.4-litra TCe (130 KM) będą współpracowały z sześciobiegową przekładnią manualną, podczas gdy jednostka 2.0 (140 KM) zostanie połączona ze skrzynią CVT. Podstawowy diesel 1.6-litra rozwijający 110 KM będzie przenosił moc za pośrednictwem 6-biegowej dwusprzęgłowej przekładni automatycznej lub skrzyni manualnej o tej samej liczbie przełożeń. Jednostki o większej mocy 130 i 160 KM będą natomiast połączone z 6-biegowymi skrzyniami ręcznymi.

Renault Megane Coupe-Cabriolet wejdzie do sprzedaży w Europie wiosną tego roku.

Zdjęcia: Renault , Informacja: Moto Target