MotoNews.pl

Nowy Mercedes-Maybach GLS

21 listopada 2019

Mercedes-Maybach-GLS

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC ustanawia nową formę luksusu w segmencie SUV-ów. Poszerza on portfolio marki Mercedes-Maybach, łącząc design nadwozia i architekturę techniczną modelu GLS z luksusem topowej klasy limuzyny.

Mercedes-Maybach GLS

Jego przestronna kabina, wykończona najwyższej próby materiałami, oraz wyjątkowo skuteczne wygłuszenie tworzą stylową, przypominającą kokon atmosferę. Pozycja wewnątrz jest przyjemnie podwyższona, a pasażerowie – za sprawą elektrycznie sterowanych rolet przeciwsłonecznych w dwóch tylnych bocznych oknach – mogą sami decydować, jak dużo otoczenia chcą zobaczyć.

Mercedes Maybach GLS 4

Standardowe zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC lub opcjonalne, w pełni aktywne zawieszenie E-ACTIVE BODY CONTROL starannie pochłania nierówności na drodze. Po raz pierwszy do wyboru jest specjalny program jazdy Maybach, zapewniający jeszcze większy komfort jazdy podróżującym z tyłu. Również dostęp i wysiadanie są bardzo wygodne: gdy drzwi zostają otwarte, zawieszenie lekko się obniża, a z progu cicho i szybko wysuwa się podświetlany stopień progowy z anodowanego aluminium. Wariant silnika V8 o pojemności 4 litrów, który może rozwijać moc 410 kW (558 KM) i moment obrotowy 730 Nm, został opracowanym specjalnie dla Maybacha – wprawia samochód w ruch dyskretnie i z lekkością. Jednostka współpracuje z 48-woltową instalacją elektryczną EQ Boost. Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC trafi na rynek w drugiej połowie 2020 r.

Mercedes Maybach GLS 5

Maskę nowego modelu zdobi klasyczna gwiazda Mercedesa, a subtelne, pionowe, chromowane listwy na osłonie chłodnicy Maybacha tworzą efekt prążków. Z profilu jego dostojność i elegancję podkreślają efektowne chromowane akcenty wokół bocznych szyb oraz chromowane wstawki w osłonach progów. 22- lub 23-calowe obręcze zostały zaprojektowane specjalnie dla nowego Maybacha, a 23-calowy wzór nawiązuje do motywu „prążkowanej” osłony chłodnicy. Ozdobna oprawa rur wydechowych z drobnym, krzyżowym żebrowaniem podkreśla tożsamość GLS-a jako modelu Mercedes-Maybach. To samo odnosi się do emblematu marki umieszczonego w różnych miejscach, m.in. na słupku D. Specjalnym wyróżnikiem Maybacha jest dwukolorowe lakierowanie,dostępne w ośmiu eleganckich kombinacjach kolorystycznych.

Mercedes Maybach GLS 6

Kolejną przyciągającą uwagę cechą Mercedesa-Maybacha GLSsą elektrycznie rozkładane stopnie progowe, szczególnie szerokie w obszarze tylnych drzwi. Sprawiają one, że dostęp do kabiny oraz jej opuszczanie są wygodne i bezpieczne. Dzięki wykończeniu z anodowanego aluminium, paskom czarnej gumy oraz funkcji podświetlenia łączą one wyjątkowe wzornictwo z praktycznością. Złożone stopnie są ukryte za osłonami progów bocznych. Po otwarciu drzwi stopień wysuwa się z odpowiedniej strony w ciągu około 1 s. To ustawienie domyślne – można je zmienić za pomocą specjalnego menu w systemie audio-nawigacyjnym MBUX. Z uwagi na przestronność z tyłu Mercedes-Maybach GLS jest dostępny wyłącznie z dwoma rzędami siedzeń.

Elementy wyposażenia: luksusowe, skórzane i rozkładane fotele

„Umeblowanie” Mercedesa-Maybacha GLS 600 4MATIC już w standardzie jest zdecydowanie luksusowe. Dwa zewnętrzne tylne siedzenia można rozłożyć elektrycznie. Tapicerowane obszary i deska rozdzielcza są standardowo wykończone delikatną skórą nappa, a na życzenie oferowane są dodatkowe poduszki i inne skórzane obicia. Elektrycznie otwierane panoramiczne okno dachowe (przesuwno-uchylne) z roletą zaciemniającą należy do wyposażenia standardowego, podobnie jak wentylowane fotele z funkcją masażu. Dostępna opcjonalnie, montowana na stałe konsola środkowa zamienia tego SUV-a w przestronny samochód 4-miejscowy, z tylnym przedziałem pasażerskim nadającym się zarówno do pracy, jak i do relaksu. Konsola ta oferowana jest z rozsuwanymi, rozkładanymi stolikami, a nawet z lodówką z miejscem na butelki szampana. Oferta akcesoriów zawiera stosowne srebrne kieliszki do szampana.

Specjalnie dla nowego modelu Mercedes-Maybach opracowano nowy zapach do aktywnego rozpylacza zapachów, dostępnego w ramach opcjonalnego pakietu AIR BALANCE: biały kwiat osmantusa, kwiatowy i lekki, uzupełnia tu woń naturalnej skóry i pikantnej herbaty.

Począwszy od przeniesienia siły napędowej, przez zawieszenie, aż po technikę oświetleniową – technicznie Mercedes-Maybach GLS odpowiada najbardziej komfortowemu poziomowi wyposażenia konstrukcyjnie powiązanych SUV-ów Mercedesa. Wartość dodana, jaką reprezentuje tu Maybach, często stanowi dalszy stopień rozwoju. Na przykład izolacja akustyczna w kabinie została dodatkowo wzbogacona poprzez zamontowanie stałej przegrody i półki bagażowej za tylnymi siedzeniami.

Mercedes Maybach GLS 16

Standardem jest osobny klimatyzator dla tylnych siedzeń; zawiera on dodatkowe wyloty powietrza i elementy grzejne, dzięki którym kontrola temperatury jest jeszcze szybsza i pozbawiona przeciągów. Jest też specjalny program jazdy Maybach dla zawieszenia i układu napędowego; jego ustawienia oferują szczególnie wysoki poziom komfortu jazdy pasażerom tylnych siedzeń.

Funkcjami z zakresu komfortu i rozrywki można intuicyjnie sterować z poziomu tylnych siedzeń za pomocą standardowego tylnego tabletu MBUX w konsoli środkowej lub podłokietniku między fotelami. Integracja urządzeń cyfrowych używanych przez pasażerów uwzględnia wszystkie powszechne standardy.

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC* – dane techniczne:

 • Silnik -V8 biturbo
 • Pojemność skokowa -3982 ccm
 • Moc maksymalna -410 kW (558 KM) przy 6000-6500 obr./min+ dod. 16 kW (22 KM) dzięki EQ Boost
 • Maksymalny moment obrotowy -730 Nm przy 2500-5000 obr./min+ dod. 250 Nm dzięki EQ Boost
 • Zużycie paliwa w cyklu łączonym -11,7-12,0 l/100 km*
 • Emisje CO2 w cyklu łączonym -266-273 g/km*
 • Przyspieszenie 0-100 km/h -4,9 s
 • Prędkość maksymalna -250 km/h
 • Długość/szerokość/wysokość -5205/2030/1838 mm
 • Rozstaw osi -3135 mm
 • Rozstaw kół (przód/tył) -1699/1723 mm
 • Średnica zawracania -12,5 m

* Dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 są tymczasowe i zostały określone przez służbę techniczną na potrzeby procesu homologacji zgodnie z metodą badania WLTP i skorelowane z danymi NEDC. Zatwierdzenie typu i certyfikat zgodności z oficjalnymi danymi nie są jeszcze dostępne. Możliwe są różnice między podanymi wartościami a danymi oficjalnymi.

Sukces submarki: Mercedes-Maybach

Mercedes-Maybach ucieleśnia ekskluzywny luksus, maksymalny komfort i najnowocześniejszą technikę w dziedzinie inżynierii samochodowej, a także w zakresie usług i akcesoriów. Marka uchodzi za pioniera w definiowaniu stylu i statusu. Maksymą jej założyciela, Wilhelma Maybacha, było tworzenie rzeczy najlepszych z najlepszych. W 2014 r., w ramach przeprowadzanych zmian, powstała marka Mercedes-Maybach, funkcjonująca jako submarka Mercedes-Benz. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2015 r. na całym świecie dostarczono ponad 45 000 egzemplarzy Mercedesa-Maybacha Klasy S. W 2018 r. sprzedano rekordową liczbę egzemplarzy modelu: jedna na siedem sprzedanych wówczas Klas S to właśnie Maybach.

Zdjęcia: Mercedes-Benz