MotoNews.pl

Citroen DS High Rider Concept: dynamiczny, kompaktowy i luksusowy

15 lutego 2010

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model |
Citroen DS High Rider 6

Citroën ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące nowego pojazdu koncepcyjnego, który zadebiutuje podczas Geneva Motor Show. DS HIGH RIDER to drugi koncept należący do innowacyjnej i wyrazistej pod względem stylistycznym linii oznaczonej literami DS.

DS HIGH RIDER to dość śmiała i radykalna wizja przyszłości, łącząca kompaktowe wymiary z obszernym wnętrzem, wyrafinowanym stylem, dynamiczną jazdą i doskonałą jakością.

W przeciwieństwie do tradycyjnych, czteroosobowych coupé, DS HIGH RIDER jest kompaktowy i “muskularny”. Poprowadzona nisko przednia szyba ma płynną linię i zachodzi nad głowy pasażerów na przednich fotelach. Boczne szyby wydają się całkowicie otulać boki auta i dotykać opadającej linii dachu z tyłu.

Pojazd zaopatrzono w 19-calowe felgi z lekkich stopów, szeroki wloty powietrza, wydłużone, klinowate reflektory i pokrywę silnika z wyrazistymi wytłoczeniami. Luksusowość i elegancję DS. HIGH RIDER ma wyrażać także lśniący, złoty lakier nadwozia z chromowanymi wykończeniami podkreślającymi płynne linie. Dach pokryto specjalną, zaimpregnowaną tkaniną.

DS HIGH RIDER ma 4,26 m długości, 1,82 m szerokości I 1,48 m wysokości.

Jako jednostkę napędową wykorzystano zaawansowany system „Full Hybrid”, na który składa się silnik diesla HDi DPFS umieszczony z przodu i silnik elektryczny umieszczony nad osią tylną. Taki układ pozwala na łączenie wydajności w zużyciu paliwa I mocy diesla HDi z ekologicznymi zaletami nowej generacji pojazdów elektrycznych.

Zdjęcia: Citroen