MotoNews.pl

Limitowana edycja Citroena DS3 Racing w Genewie

22 lutego 2010

Kategoria | Targi
Marka, model | ,
Citroen DS3 Racing 14

Citroen przedstawi nową odsłonę Modelu DS3 podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie; będzie to limitowana edycja DS3 Racing o mocy 200 KM.  Stworzony przez Citroën Racing; zwycięski team stojący za pięcioma zwycięstwami Citroena w zmaganiach WRC w kategorii producenta i najlepszych kierowców (Sebastian Loeb i Daniel Elena) ; DS3 Racing to specjalna edycja o stuprocentowo sportowym charakterze. Na rynku ma się pojawić w drugiej połowie tego roku w ograniczonej liczbie 1000 egzemplarzy.

DS3 Racing może się pochwalić elementami z włókna węglowego, specjalistycznym, sportowym wyposażeniem i ulepszonym, turbodoładowanym silnikiem THP 150 o pojemności 1,6 litra i mocy 200 KM – to o niemal 30% więcej mocy niż w standardowej jednostce. Natomiast maksymalny moment obrotowy zwiększył się o 15% z 240 Nm do 275 NM. By osiągnąć zwiększenie mocy ze standardowych 156 KM do 200 KM inżynierowie Citroën Racing zmodyfikowali i zoptymalizowali elementy składowe jednostki napędowej oraz dostosowali pracę jednostki kontrolnej silnika. Dodano także specjalną końcówkę rury wydechowej i tłumik.

By DS3 Racing z dodatkową mocą dobrze trzymał się drogi zastosowano istotne usprawnienia. Układ kierowniczy pracuje w jeszcze bardziej precyzyjny sposób, zmodyfikowano system kontrolujący opony. Zastosowano sztywniejsze zawieszenie i obniżono je o 15 mm, a jednocześnie poszerzono rozstaw kół o 30 mm. Wszystko to znacznie wpłynęło na dynamikę jazdy. Usprawniono także układ hamulcowy i zmodyfikowano system ESP.

We wnętrzu zastosowano ozdobne elementy z włókna węglowego na desce rozdzielczej, konsoli środkowej, kierownicy, podłokietnikach i bocznych powierzchni drzwi. Kolor pomarańczowy, który rzuca się w oczy w wyglądzie zewnętrznym auta pojawia się także w kabinie: na gałce zmiany biegów i jej otoczeniu oraz na desce rozdzielczej. Sportowe fotele również ozdobiono pomarańczowymi detalami oraz plakietkami z napisem „Citroen racing”.

Wszystkie egzemplarze DS3 Racing posiadają specjalne oznaczenia na klapie bagażnika i plakietki z numerem identyfikacyjnym umieszczone na podsufitce.

Zdjęcia: Citroen