MotoNews.pl

TECHART Concept One, nowe spojrzenie na Panamerę

01 marca 2010

Kategoria | Techart
Marka, model | ,
TECHART Concept One 11

TECHARTu nie może zabraknąć na salonie motoryzacyjnym w Genewie – tym razem jedną z ciekawostek na stoisku tej firmy tuningowej będzie pojazd o nazwie Concept One, który pokazuje, w jaki sposób TECHART chciałby wiedzieć Porsche Panamerę.

Eksperci z TECHARTU popracowali nad wyglądem pojazdu, wprowadzając m.in. przedni fartuch ze zintegrowanymi wlotami powietrza, maskę silnika o ekstrawaganckim designie, wyraziste błotniki i progi boczne, poszerzone nadkola, tylny fartuch, również ze zintegrowanymi wlotami powietrza i odpowiednim dyfuzorem oraz tylni spojler z możliwością zmiany ustawienia w pionie. Sportowy akcent stanowią podwójne, czarne końcówki rur wydechowych oraz opony Conti Sport Contact 3 w połączeniu z 22-calowymi felgami TECHART Formula III.

Koncept TECHARTU ma w porównaniu z modelem seryjnym karoserię szerszą o 21 mm z każdej strony na osi przedniej i o 42 mm z każdej strony na tylnej osi.

Pod maską znajdziemy silnik z Panamery Turbo wzmocniony o 150 koni mechanicznych, ze specjalną pokrywą z włókna węglowego w kolorze czerwonym i z logo TECHARTu.

W wnętrzu uwagę zwracają wykończenia skórzane w kolorze kakaowym i białym, skórzane aplikacje na elementach ozdobnych i kontrastujące z nimi przeszycia w odcieniu fosforyzującej zieleni oraz dość mało praktyczne, lecz piękne, białe dywaniki. Podsufitkę wykonano z alcantary, a białe tarcze wskaźników ozdobiono cyframi również w odcieniu fosforyzującej zieleni.

Zdjęcia: TECHART