MotoNews.pl

Maserati Quattroporte Sport GT S Awards Edition

23 lutego 2010

Kategoria | Premiery
Quattroporte Sport GT S 5

Quattroporte Sport GT S “Awards Edition”, najnowszy klejnot w koronie Maserati, zadebiutuje oficjalnie podczas prestiżowej wystawy motoryzacyjnej w Genewie w przyszłym tygodniu. Sześć lat po swoich narodzinach samochód, który stworzył segment luksusowych, sportowych limuzyn nadal jest chwalony przez szeroką opinię publiczną, entuzjastów motoryzacji i media. W ciągu swojej sześcioletniej historii Quattroporte otrzymało 56 nagród w 14 krajach i na 4 kontynentach. Maserati postanowiło uczcić swój sukces specjalną wersją Quattroporte, łączącą elegancję ze sportowym stylem, dzięki zestawieniu wyrafinowanych detali, wykończenia z rzemieślniczą dokładnością i sportowych elementów.

Quattroporte Sport GT S “Awards Edition” opiera się na modelu Quattroporte Sport GT S i ma na celu połączenie w jednym pojeździe wszystkich cech, które sprawiły, że okręt flagowy Maserati jest wzorem w swoim segmencie rynku:

  • unikalnego i eleganckiego stylu w połączeniu ze sportowym polotem dzięki przyciągającym wzrok elementom wyposażenia zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu;
  • radości z jazdy wynikającej z tego, że “Awards Edition” bazuje na Quattroporte Sport GT S, które szczyci się najlepszymi osiągami i wyjątkową łatwością prowadzenia;
  • rzemieślniczych umiejętności, jakie potrzebne są do ręcznego wykończenia detali, co sprawia, że każdy egzemplarz samochodu jest unikalnym .

Nowy kolor lakieru o nazwie Quarzo fuso – perłowo-metaliczna szarość z odcieniem złota – będzie stosowany wyłącznie w tym modelu, sprawiając, że będzie rozpoznawalny i podkreślając eleganckie linie nadwozia. Elementy z polerowanego chromu, użyte m.in. przy wlotach powietrza i kratce chłodnicy pasują do 20-calowych felg Multi Trident w kolorze ciemnej szarości z satynowym wykończeniem.

Układ hamulcowy, w którym wykorzystano technologię “dual cast” został poprawiony dzięki zastosowaniu ręcznie polerowanych zacisków z przodu i z tyłu auta. Quattroporte Sport GT S “Awards Edition” to pierwszy pojazd, w którym Maserati i Brembo wprowadzają polerowane zaciski, które poddano bardzo precyzyjnemu procesowi mechanicznemu, a następnie wykończono ręcznie, co nadaje im lustrzanego wyglądu i sportowego charakteru.

Wnętrze również łączy sportowe akcenty z rzemieślniczym artyzmem, które zawsze charakteryzowały okręt flagowy Maserati. Skórę pochodzącą z warsztatów znanego producenta mebli Poltrona Frau, jaką pokryto fotele połączono z perforowaną Alcantarą. W kabinie znajdziemy także elementy z aluminium i czarnego drewna.

Każdy egzemplarz edycji specjalnej posiada plakietkę z napisem “Awards Edition”.

Maserati Quattroporte Sport GT S “Awards Edition” pojawi się w salonach sprzedaży w drugiej połowie 2010 roku.

Zdjęcia: Maserati