MotoNews.pl

Lotus Evora Carbon Concept debiutuje w Genewie

04 marca 2010

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | ,
Lotus Evora Carbon Concept debiutuje w Genewie

Wielokrotnie nagradzany Lotus Evora posłużył za podstawę do stworzenia wyjątkowego pojazdu koncepcyjnego z włókna węglowego. Koncept ten producent zaprezentował właśnie podczas osiemdziesiątej wystawy motoryzacyjnej w Genewie.

Pojazd wyróżnia wnętrze wykończone włóknem węglowym, skórą i alcantarą, agresywny dyfuzor również z włókna węglowego i sugestywne, kompozytowe nadwozie będące kwintesencją najnowszych, zaawansowanych technologii.

Evora Carbon Concept podkreśla sportowy rodowód Lotusa, łącząc piękne materiały o najwyższej jakości z eksponowanymi elementami z włókna węglowego i pluszową alcantarą. Rzucający się w oczy, biały pojazd koncepcyjny wykończono perłowym lakierem wodnym, który kontrastuje z wyrafinowanym kształtem paneli wykonanych z włókna węglowego.

Evora Carbon Concept wygląda na samochód niżej zawieszony i bardziej agresywny, niż pierwowzór. Ten kierunek stylistyczny widać także w kształcie dachu, również wykonanego z włókna węglowego, dyfuzorze z tego samego materiału w stylu Lotus Motorsport i karbonowym spliterze. Evora Carbon Concept posiada także to samo podwozie i układ kierowniczy, co samochód produkcyjny.

We współczesnym wnętrzu połączono połysk karbonowych paneli z perforowaną skórą i matową alcantarą. Pasy luksusowej, szarej alcantary pokrywają obniżenie panelu podłogi, w którym pasażerowie i kierowca umieszczają nogi, deskę rozdzielczą i dach. Miękką teksturę skóry i alcantary zestawiono z twardymi powierzchniami z włókna węglowego, by stworzyć ciekawy efekt wizualny. Evora Carbon Concept posiada także 19-calowe felgi z lekkich stopów i opony Pirelli P-Zero Corsa (235/35 z przodu i 285/30 z tyłu).

Zdjęcia: Lotus Group