MotoNews.pl

Mercedesy od AMG, safetycars F1 w sezonie 2010

05 marca 2010

Kategoria | Sport
Mercedes SLS F1 Safety Car8

W 2010 SLS AMG zastąpi model SL63 AMG w roli safetycara F1. Safetycar 2010 to oczywiście model SLS AMG z silnikiem o mocy 571 KM. Unoszone ku górze drzwi, będą stały otworem przed Berndem Maylanderem, który o 2000 roku bez przerwy, jest pełnoetatowym kierowcą samochodów bezpieczeństwa F1.

Tym którzy myślą, że to najłatwiejsza praca na świecie, pragniemy przypomnieć, iż samochód bezpieczeństwa prowadzi grupę bolidów po torze np. w momentach w których wstrzymuje się rywalizację. Oznacza to, że “safetycar,” z założenia pojazd seryjny, musi być wystarczająco szybki, by jadące za nim bolidy nie musiały nadmiernie zwalniać. Ich konstrukcja nie jest przystosowana do jazdy w niskich prędkościach. Mogłoby to doprowadzić do utraty trakcji, lub przegrzania jednostek napędowych.

W poprzednich sezonach, na tory F1 trafiały specjalnie wersje AMG na bazie Mercedesa CLK i SL-a. Ten drugi był odchudzony o 220kg, by móc sprostać swojemu zadaniu. Wygląda na to, że SLS AMG trafi na tor bez większych modyfikacji. Model C63 AMG w wersji kombi, pozostanie w sezonie 2010 pojazdem medycznym.

Zdjęcia: Mercedes-Benz , Informacja: Moto Target