MotoNews.pl

Ferrari 812 GTS by Carlex Design

27 maja 2022

Ferrari-812-GTS-Carlex-Design

Pracownia wnętrz indywidualnych Carlex Design właśnie zakończyła pracę nad modyfikacją pięknego, niezwykłego i totalnie niegrzecznego pojazdu, jakim jest Ferrari 812 GTS.

Ferrari 812 GTS – Bespoke Conversion by Carlex

Ferrari 812 GTS jest pierwszym od pięćdziesięciu lat seryjnie produkowanym kabrioletem tej marki, w którym silnik V12 umieszczono z przodu. Pojazd posiada 6,5-litrowy, wolnossący motor, generujący 800 KM oraz 718 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co sprawia, że jest najmocniejszym seryjnym kabrioletem na świecie.

Modyfikacji w Ferrari 812 GTS zostało poddane wnętrze, a dokładniej niemal wszystkie jego elementy. Wytyczne co do projektu były jasne – wnętrze miało odzwierciedlać czysty, klasyczny styl z odrobiną vintage, tak aby jednocześnie nie zatracić jego sportowego, agresywnego charakteru pojazdu. Po zapoznaniu ze wskazówkami od razu wiedzieliśmy, że najlepszym, a w zasadzie jedynym wyborem było wykorzystanie skóry Kudu – oryginalnej, wytrzymałej, niezwykle miękkiej skóry egzotycznej, pochodzącej od afrykańskiego gatunku antylopy Kudu.

Ferrari 812 GTS Carlex Design 10

Ferrari 812 GTS Carlex Design 11

Dodatkowym atutem jest to, że starzeje się ona z wdziękiem, a naturalne blizny i zadrapania dodają jej charakteru vintage. Ciepły, nasycony, karmelowy kolor idealnie wpasował się w założenia projektu i pięknie współgra z szarością nadwozia Ferrari. We wnętrzu użyto także czarnej, równie miękkiej bawolej skóry. Całość została ozdobiona oryginalnymi przeszyciami, motywami laserowanymi oraz metalowymi tabliczkami. Wszystkie plastikowe elementy zostały polakierowane na kolor czarny w połysku. Dodatkowo pojazd zyskał oklejenie nadwozia, podkreślające jego sportowy i unikalny charakter.

Efekt końcowy modyfikacji Ferrari 812 GTS zapiera dech w piersiach nie tylko klientowi, ale także nam. Aż prowokuje do tego, aby wsiąść, zatopić się w jego luksusowym, pachnącym skórą wnętrzu i odpalić ten niezwykły silnik.

Zdjęcia: Carlex Design