MotoNews.pl

Ferrari SF90 Stradale od Carlex Design

10 sierpnia 2022

Ferrari-SF90-Stradale

Studio Carlex Design całkowicie odmieniło oblicze tego ekstremalnie szybkiego Ferrari SF90 Stradale. Ferrari SF90 Stradale z dobrze znanym i wielokrotnie nagradzanym silnikiem spalinowym V8 o pojemności czterech litrów generuje ogromną moc 780 KM i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do tak pokaźnego arsenału Ferrari postanowiło dorzucić jeszcze trzy „skromne” silniki elektryczne o łącznej mocy 220 KM, co w połączeniu z jednostką spalinową daje potężną moc 1000 KM.

Modyfikacji uległo praktycznie całe wnętrze SF90 Stradale. Jak zwykle cały proces zaczął się od szkiców, przy współudziale właściciela. Powstał kompletny projekt wnętrza odzwierciedlający oczekiwania jakościowe i estetyczne właściciela tego przepięknego samochodu. Po opracowaniu projektu trafił on na produkcję, gdzie, przy udziale designerów i pracowników prototypowni Carlex Design, projekt się zmaterializował. Wszystko zajęło trzy tygodnie pracy. Efekt pozostawiamy do oceny wam.

Ferrari SF90 Stradale 7

Pierwsze, co rzuca się w oczy i zapiera dech w piersiach, to zaprojektowane od podstaw fotele. Elementy poszycia, wykonane z czarnej, perforowanej skóry ze srebrną podbitką, idealnie kontrastują ze srebrnymi oraz czerwonymi akcentami, które nawiązują do lakieru nadwozia, a wszystko to wykończone jest czarną, gładką skórą. Sportowa kierownica zyskała nowe poszycie, które idealnie współgra z obiciem deski rozdzielczej. Całkowicie nowa podsufitka, wykonana z Alcantary, dla dopełnienia całości, została wzbogacona o elementy z czerwonej i srebrnej skóry. Pod nogami kierowcy i pasażera pojawiły się zaprojektowane na nowo dywaniki. Karbonowe elementy wnętrza zostały podkreślone srebrno-czerwonymi, lakierowanymi, agresywnymi liniami. Wszystkie te modyfikacje dodają wnętrzu jeszcze bardziej sportowego i luksusowego wymiaru, czego klient indywidualny z pewnością oczekiwał.

Ferrari SF90 Stradale 8

Ferrari SF90 Stradale od Carlex Design nie dość, że jest superszybkie, jest też unikatowe i spełnia estetyczne i jakościowe wymagania klienta. Właściciele takich samochodów oczekują najwyższej jakości i taką właśnie obiecuje Carlex Design. Obiecuje i dotrzymuje słowa.

Zdjęcia: Carlex Design