MotoNews.pl

Maserati Grecale i MC20 Cielo w Goodwood 2022

24 czerwca 2022

Maserati-MC20-Goodwood-2022

Nowy SUV Maserati Grecale świętuje swoją dynamiczną premierę na brytyjskiej ziemi – podczas 28. Festiwalu Prędkości w Goodwood startuje w słynnym podjeździe pod lokalne wzgórze w ramach First Glance Run, czyli wyścigu debiutantów.

Maserati Grecale

W trakcie kultowego wydarzenia, odbywającego się w dniach 23-26 czerwca w Goodwood w hrabstwie West Sussex, Maserati Grecale przechodzi test na trasie o długości 1,16 mili (1,87 km).

Gościem specjalnym marki spod znaku trójzębu był David Beckham, który od 2021 roku jest globalnym ambasadorem Maserati. Ikona światowego sportu, filantrop, biznesmen i pionier stylu przybył na to ważne wydarzenie na pokładzie Grecale Trofeo. Maserati oraz David Beckham są napędzani tą samą pasją; łączy ich ten sam podziw dla nowinek technicznych oraz najlepszego designu „made in Italy”.

Maserati Grecale Goodwood 2022 4

Nowy Maserati Grecale to SUV stworzony z myślą o „wyjątkowej codzienności” – samochód, który ucieleśnia emocjonujący luksus i czystą innowacyjność. Jest dostępny w trzech wersjach: GT, z 4-cylindrowym silnikiem z układem miękkiej hybrydy (ang. mild hybrid) o mocy 300 KM, Modena, z 4-cylindrową jednostką mild hybrid o mocy 330 KM, oraz Trofeo, z mocarnym motorem V6 o mocy 530 KM, bazującym na silniku Nettuno z MC20. I właśnie wariant Trofeo demonstruje widzom w Goodwood swoją waleczność, pokonując słynny podjazd.

Maserati MC20 Cielo

Na trasie pojawia się również MC20, które swoją dynamiczną premierę w Wielkiej Brytanii świętowało podczas zeszłorocznego Festiwalu Prędkości. Dołączy do niego najnowszy model w gamie – nowy spyder Maserati MC20 Cielo. Wprowadzony na rynek w maju 2022 roku waży zaledwie o 65 kg więcej od wersji coupé i ma innowacyjny, chowany szklany dach. Supernowoczesne okno elektrochromowe (inteligentne szkło) daje się błyskawicznie zaciemnić lub rozjaśnić, z przezroczystego na nieprzezroczyste albo odwrotnie, za dotknięciem panelu dotykowego na centralnym ekranie. To zasługa zastosowania technologii dyspersyjnego polimeru ciekłokrystalicznego (PDLC).

Maserati MC20 Goodwood 2022 4

Dach jest również najlepszy w swojej klasie pod względem izolacji termicznej oraz czasu otwierania i zamykania, który każdorazowo wynosi zaledwie 12 s. Oba modele są zasilane potężnym silnikiem V6 Nettuno wywodzącym się ze świata Formuły 1. Jednostka zapewnia wyjątkowo korzystny stosunek mocy do masy oraz oszałamiające przyspieszenie i prędkość maksymalną; coupé osiąga 100 km/h w około 3 sekundy.

Maserati MC20 Goodwood 2022 5

Przez pozostałą część festiwalu MC20 oraz Grecale w wersji Trofeo będą dwa razy dziennie serwować widzom ekscytujące przedstawienie, wspinając się na wzgórze Goodwood. A przez całe wydarzenie modele będzie można zobaczyć w padoku supersamochodów (MC20) oraz w padoku First Glance (Grecale).

Zdjęcia: Maserati