MotoNews.pl

Maserati MC20 Cielo debiutuje w Stanach Zjednoczonych

24 sierpnia 2022

Maserati-MC20-Cielo-USA

Pora i miejsce debiutu były nieprzypadkowe – premiera najnowszego włoskiego spydera odbyła się podczas prestiżowego wydarzenia dla entuzjastów motoryzacji w Kalifornii, które stanowi integralną część lokalnej samochodowej kultury. Wydarzenie „The Quail, A Motorsports Gathering”, jeden z głównych punktów programu prestiżowego motoryzacyjnego tygodnia w kalifornijskim Monterey, było idealną okazją, by pokazać otwartą wersję supersportowego samochodu Maserati.

Nowe Maserati MC20 Cielo zadebiutowało w Ameryce Północnej

Najnowszą maszynę spod znaku trójzębu wspólnie zaprezentowali Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati, Bill Peffer, dyrektor generalny Maserati Americas, oraz Klaus Busse, szef Maserati Design. Na stoisku nie zabrakło także SUV-a o wysokich osiągach – Grecale Trofeo – oraz supersportowego MC20 Coupé.

Maserati MC20 Cielo USA 7

Maserati MC20 Cielo, wyposażone w supernowoczesny silnik V6 Nettuno, stanowi idealne połączenie sportowego charakteru z luksusem. To zasługa unikalnego w segmencie, innowacyjnego, składanego dachu z inteligentnego szkła. W praktyce nowy spyder bezpośrednio łączy zuchwałość Maserati z wrażeniem nieskończonej przestrzeni, oferując szczególne „odczucie nieba”.

Maserati MC20 Cielo USA 8

Jako pierwszy w segmencie kabrioletów model został wyposażony w innowacyjny i unikalny, chowany, inteligentny dach. Jego szklany panel można błyskawicznie, za naciśnięciem przycisku, zmienić z przezroczystego na nieprzezroczysty – to zasługa zastosowania dyspersyjnego polimeru ciekłokrystalicznego (PDLC). W rezultacie MC20 Cielo zapewnia wszechstronne wrażenia z jazdy: przytulne i skoncentrowane przy zaciemnionym dachu, unikalne uczucie otwartego „nieba” z przejrzystym dachem lub całościowe doświadczenie po jego złożeniu.

Sercem MC20 Cielo jest nowy, rewolucyjny silnik Nettuno – 3,0-litrowa jednostka V6 biturbo, generująca moc 630 KM przy 7500 obr./min oraz 730 Nm maksymalnego momentu obrotowego w zakresie 3000-5500 obr./min. Nettuno Maserati to pierwszy silnik przeznaczony do samochodu drogowego, w którym zastosowano innowacyjny układ spalania z komorą wstępną i dwiema świecami zapłonowymi – czyli technikę wywodzącą się z zawodów Formuły 1.

Maserati MC20 Fuoriserie USA 7

MC20 Cielo zostało opracowane w Laboratorium Innowacji Maserati w Modenie i jest produkowane w historycznym zakładzie marki przy Viale Ciro Menotti w tym samym mieście. Dlatego jest w 100% „made in Italy”. Na stoisku marki spod znaku trójzębu w Pebble Beach pojawiły się również dwa inne modele: Grecale Trofeo oraz MC20 coupé w efektownym wydaniu Fuoriserie.

Grecale Trofeo w kolorze Grigio Lava Opaco (matowa szarość lawy) zaopatrzono w wysokowydajny benzynowy silnik V6 o pojemności 3,0 l i mocy 530 KM, oparty na motorze Nettuno. Najnowszy SUV Maserati reprezentuje idealne połączenie elegancji, innowacji, osiągów i wszechstronności – a jednocześnie zapewnia optymalne właściwości jezdne, komfort oraz bezpieczeństwo.

Maserati Grecale USA 1

Dla odmiany MC20 Fuoriserie – w odcieniach Rosso Corse, Bianco Audace Lucido i Verde Smeraldo (ostra czerwień, odważna lśniąca biel i szmaragdowa zieleń) – prezentuje możliwości programu personalizacji Maserati Fuoriserie, który pozwala klientom na stworzenie samochodu marzeń, dokładnie dopasowanego do swoich upodobań. Szeroka gama kolorów i opcji wzornictwa pozwala nabywcom wyrazić osobistą kreatywność, korzystając z palety luksusowej włoskiej marki, a jedynym ograniczeniem staje się ich własna wyobraźnia.

Zdjęcia: Maserati