MotoNews.pl

TECHART Black Edition – Porsche Panamera

19 kwietnia 2010

Kategoria | Techart
Marka, model | ,
TECHART Black Edition 9

Czerń – najbardziej dominujący ze wszystkich kolorów. W wielu kulturach symbolizuje takie cechy, jak: indywidualność, niezależność i doświadczenie. Te hasła określają również dobrze firmę TECHART i jej klientów. TECHART sięgnął więc ostatnio po swoje doświadczenie w dziedzinie tuningu i odwołał się do swojej indywidualności, a efektem jest zupełnie nowe oblicze Porsche Panamery – TECHART Black Edition.

Panamera według TECHARTu zwraca uwagę nadwoziem, utrzymanym całkowicie w kolorze matowej czerni. Cały pakiet aerodynamiczny (składają się na niego m.in.: spojler przedni i tylny, tylne skrzydło, spojler dachowy i tylny dyfuzor), obudowy reflektorów i układ wydechowy oraz pozostałe elementy widoczne z zewnątrz pokryto matowym, czarnym lakierem. Jedynie między ramionami sportowych, 22-calowych felg Formula II zauważyć można czerwony napis TECHART.

Wnętrze samochodu również nawiązuje do jego nazwy. Szlachetna, czarna skóra i alcantara w połączeniu z ręcznymi przeszyciami w kolorze ostrej czerwieni nadają Panamerze jeszcze mocniejszego charakteru. Również inne elementy, takie jak: listwy ozdobne, progi, przesłony, uchwyty mają odcień matowej czerni.

Pod maską znajduje się 4,8-litrowy silnik o mocy 500 KM rozwijający prędkość maksymalną 303 km/h.

Miłośnicy czerni muszą zapłacić za Black Edition 220 tysięcy euro.

Zdjęcia: Techart