MotoNews.pl

MG Cyberster zadebiutuje na Festiwalu Prędkości w Goodwood

27 czerwca 2023

MG-Cyberster-2023

MG Motor potwierdziło, że jego rewolucyjny nowy samochód sportowy Cyberster zadebiutuje publicznie na całym świecie podczas Goodwood Festival of Speed 2023, a roadster EV podkreśli swoje osiągi, biorąc udział w kultowym podjeździe na wzgórze podczas całego festiwalu.

MG Cyberster 2023

Ekscytujący, dwumiejscowy kabriolet zostanie zaprezentowany na głównym stoisku MG, umożliwiając festiwalowiczom przyjrzenie się z bliska jego najnowocześniejszej stylistyce wnętrza i nadwozia. Drugi, MG Cyberster będzie stacjonował w padoku First Glance i będzie prezentował się na wzgórzu dwa razy dziennie przez cały czas trwania imprezy.

MG Cyberster 2023 1

Aiden He, dyrektor generalny MG Motor Nordic and Benelux, mówi: “Jesteśmy podekscytowani powrotem na Festival of Speed i to z globalnym debiutem. Cyberster oznacza długo oczekiwany powrót MG do produkcji samochodów sportowych i jesteśmy gotowi podzielić się tym, jak ta ekscytująca przyszłość wygląda z tym wysokowydajnym, zaawansowanym technologicznie pojazdem elektrycznym. Planowane są dwa kolejne debiuty, oba demonstrujące chęć MG do tworzenia samochodów elektrycznych, które będą angażować i ekscytować”.

Książę Richmond powiedział: “Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że MG Motor powróci do Goodwood tego lata i zaszczyceni, że wybrał Festiwal Prędkości na gospodarza globalnego debiutu MG Cyberster. Z tak bogatą historią między Goodwood i MG oraz przed stuleciem firmy w 2024 roku, jestem podekscytowany, że MG będzie tak ważną częścią tegorocznego Festiwalu”.

MG Cyberster 2023 2

Czerpiąc inspirację z dziedzictwa firmy, odważna stylistyka Cyberstera łączy współczesny design z charakterystycznymi akcentami, które odwołują się do bogatej historii MG jako renomowanego producenta ekscytujących, wciągających samochodów sportowych typu kabriolet.

Charakterystyczne elementy nadwozia – zaprojektowane przez londyński zespół projektantów firmy pod kierownictwem Carla Gothama – obejmują charakterystyczny niski nos i zaokrąglone tylne skosy, a także uderzające nowe funkcje, w tym drzwi nożycowe i ogon Kammback.

MG Cyberster 2023 3

Więcej wyczynowych debiutów od MG

Oprócz zaprezentowania Cyberstera, MG powróci do Goodwood z dwoma kolejnymi samochodami EV, które pojawią się w padoku First Glance.

Pełne szczegóły zostaną podane wkrótce, ale potwierdzono, że w Goodwood pojawi się ekscytujący, zaprojektowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii prototyp o kryptonimie EX4. MG zaprezentuje również drugi, sportowy samochód elektryczny, który będzie dostępny w sprzedaży latem 2023 roku.

Źródło: MG Motor Europe