MotoNews.pl

Lexus LFA Nurburgring Package

11 maja 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | , ,
Lexus LFA Nurburgring 2

Lexus poinformował, że przygotował dla nabywców modelu LFA specjalną limitowaną wersję modelu o nazwie „Nurburgring Package”. Edycja specjalna bazuje na supersamochodzie Lexusa, lecz zastosowano w niej stylistyczne zapożyczenia z wyścigowego prototypu LFA biorącego udział w 24-godzinnym wyścigu na Nurburgring.

4,8-litrowy silnik V10 w LFA wyposażonym w pakiet Nurburgring będzie się odznaczać mocą 562 KM – o dziesięć koni mechanicznych więcej niż standardowy wariant. Czas zmiany biegów skrócono o 0,05 sekundy – teraz wrzucenie kolejnego biegu lub jego redukcja zabiera tylko 0,15 sekundy.

Innymi cechami charakterystycznymi tej limitowanej edycji są: sportowe zawieszenie, specjalne opony o dużej przyczepności do podłoża i większy spojler przedni oraz zamocowane na stałe tylne skrzydło poprawiające docisk pojazdu do podłoża przy dużych prędkościach.

LFA Nurburgring Package będzie oferowany w czterech kolorach nadwozia: białym, pomarańczowym, czarnym i matowej czerni. We wnętrzu znajdzie się konsola środkowa wykonana z włókna węglowego oraz wykończenia drzwi z tego samego materiału.

Pakiet Nurburgring zostanie wyprodukowany zaledwie w ilości 50 egzemplarzy (przypomnijmy, że model LFA ograniczono do 500 egzemplarzy). Szczęścili posiadacze edycji specjalnej będą mogli także skorzystać z bezpłatnego, prywatnego treningu z szefem instruktorów jazdy na Nurburgring oraz przez rok wykorzystywać z Nordschleife na tym torze. Na rynku amerykańskim pakiet specjalny kosztować będzie 70 000 dolarów (a standardowa wersja LFA to wydatek rzędu 375 000 dolarów).

Zdjęcia: Lexus