MotoNews.pl

Aston Martin DB9 2011

29 czerwca 2010

Kategoria | Premiery
Aston Martin DB9 2011 6

Pojawienie się DB9 w 2003 zapoczątkowało nową erę w historii firmy. DB9 2011 pojawi się w salonach w drugiej połowie tego roku. Nowy Aston DB9 to raczej ewolucja niż rewolucja, co powinno cieszyć bo konstrukcja nadal oferuje powalającą na kolana stylistykę i doskonałe osiągi. Pomysł na doskonałe GT został więc tylko dopracowany.

Styliści pokusili się o nowy zderzak, delikatne zmiany grilla i wlotu powietrza. Całości dopełniają nowe klosze, srebrne zaciski i 20-calowe koła. Pod maskę trafił motor V12 o pojemności 6 litrów który nadal produkuje 470 KM. Do wyboru są dwie skrzynie: 6-biegowy automat “Touchtronic”, albo 6-biegowy manual. Sprint do 100 km/h trwa 4,6 s. Adaptive Damping System pozwala wybrać między komfortowym lub sportowym trybem pracy zawieszenia. Dodatkowo dopracowano system audio Bang&Olufsen, zestaw Bluetooth i system monitorowania ciśnienia powietrza w oponach.

Podobne, ewolucyjne podejście Aston zastosuje zapewne wobec wersji DBS. Oba zmodyfikowane pojazdy już niedługo pojawią się w salonach.

Zdjęcia: Aston Martin , Informacja: Moto Target