MotoNews.pl

smart fortwo ICE edition

02 lipca 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
smart fortwo ICE edition 4

Na tegoroczne lato smart przygotował model o orzeźwiającej nazwie. Smart fortwo ICE to specjalna edycja odznaczająca się głęboką czernią nadwozia, wykończeniami z włókna węglowego i 15-calowymi felgami Brabus Monoblock VII oraz panoramicznym dachem. Posiada bezpieczny szkielet kabiny pasażerskiej tridion, a we wnętrzu specjalne akcesoria umilające podróż, zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

W kabinie znajdziemy najnowszy zestaw audio marki Pioneer i nawigację Navgate AVIC-F920BT. Oba systemy obsługuje się za pomocą ekranu dotykowego. Kierowca może też dobrać utwory umilające przejażdżkę korzystając z innowacyjnej technologii Pioneera o nazwie MusicSphere. Automatycznie analizuje i profiluje ona zasoby iTunes tworząc listy odtwarzania w oparciu o nastroje, które można przenieść na odtwarzacz. System nawigacji uprzedza o utrudnieniach w ruchu drogowym („korki”, wypadki na drodze) oraz posiada bazę ponad 6 milionów interesujących z punktu widzenia kierowcy miejsc w 44 krajach, takich jak: bankomaty lub stacje benzynowe.

Właściciel pojazdu może także skorzystać z pakietu ECO Graph, by analizować swój styl jazdy. Funkcja ta pokazuje, czy kierowca prowadzi samochód w wydajny i ekonomiczny sposób, wyświetlając informacje o aktualnym zużyciu paliwa i emisji CO2.

We wnętrzu znajdują się także podgrzewane fotele obite czarną skórą. Ten sam materiał znajdziemy w górnej części deski rozdzielczej i na sportowej kierownicy oraz gałce zmiany biegów.

Zdjęcia: smart