MotoNews.pl

McLaren MP4-12C debiutuje w Ameryce Północnej

18 sierpnia 2010

Kategoria | Targi
McLaren MP4-12C 7

Podczas odbywającego się w ostatni weekend słynnego konkursu elegancji w kalifornijskim Pebble Beach McLaren Automotive przedstawił amerykańskiej publiczności nowy, sportowy model MP4-12C.

Oficjalnej prezentacji 12C dokonał dyrektora zarządzający McLaren Automotive, Antony Sheriff, otwierając przy okazji specjalną aukcję klasycznych samochodów sportowych w piątek, 13 sierpnia. Na aukcji tej wystawiono jeden z 72 egzemplarzy legendarnego, najszybszego niegdyś modelu produkcyjnego McLaren F1. Oznaczony plakietką z numerem 62 pojazd został sprzedany z 3 250 000 dolarów i z pewnością była to jedna z największych sum, jakie zapłacono kiedykolwiek za F1.

Podczas konkursu elegancji, w sobotę i niedzielę wśród pojazdów koncepcyjnych zaprezentowano model Supernova Silver 12C, dając okazję amerykańskim entuzjastom motoryzacji, by zobaczyli (i usłyszeli) 12C w akcji.

Titanium Silver 12C i tzw. „rolling chassis” , czyli pełne podwozie XP13 również znalazły się na wystawie, gdzie obejrzało je ponad 1000 gości, włączając w to gubernatora Kalifornii, Arnolda Schwarzeneggera i słynnego showmana oraz kolekcjonera samochodów, Jay’a Leno.

Następnie kolekcja McLarena pojechała do Los Angeles, gdzie 12C w czwartek i piątek będzie prezentowany potencjalnym klientom w Beverly Hills.

Zdjęcia: McLaren