MotoNews.pl

Anderson Germany prezentuje: Mercedes CL65 AMG

02 września 2010

Kategoria | Anderson Germany  Tuning
Anderson Mercedes CL65 AMG 6

Firma tuningowa anderson Germany ostatnio postawiła sobie za zadanie stworzenie pojazdu, który łączyłby elegancję i dynamikę coupe z osiągami samochodu sportowego. Za bazę posłużył jej Mercedes CL65 AMG, dzięki czemu zapewne połowa pracy została wykonana zanim jeszcze się zaczęła.

Niemieccy eksperci przede wszystkim zadbali o udoskonalenie osiągów. Silnik wzmocniono poprzez optymalizację zarządzającego nim oprogramowania, zamontowanie sportowych filtrów powietrza i sportowego układu wydechowego, włączając w to wyścigowe katalizatory. Po tych zmianach jednostka napędowa V12 może się pochwalić mocą 670 KM.

Nadwozie przelakierowano na satynowy odcień czerni i dodano do niego pakiet elementów z włókna węglowego, również koloru czarnego: obudowy lusterek zewnętrznych, ramy okien, kratka atrapy chłodnicy, klamki drzwiowe, panel bagażnika i ramki wokół wlotów powietrza na masce silnika.

ANDERSON GERMANY oferuje również specjalne felgi z lekkich stopów – również w odcieniu głębokiej czerni. Mają wymiary 9×22 cale i 10.5×22 cale i zamontowano je na oponach Michelin o wymiarach 275/25-22 i 295/25-22.

O lepszy kontakt z nawierzchnią drogi dba tylny spojler i zestaw obniżający zawieszenie.

We wnętrzu także zauważymy pozytywne zmiany. Skórzane, czarne lub brązowe obicia przeszyto ozdobnymi szwami tworzącymi wzór karo. Wiele elementów, takich jak lusterko, konsola środkowa, kierownica, progi wejściowe wykończono włóknem węglowym. W kabinie znajdziemy także specjalny system HiFi.

Zdjęcia: Anderson Germany