MotoNews.pl

Maserati Quattroporte MC Sport Line

25 października 2010

Kategoria | Premiery
Maserati Quattroporte MC Sport Line 5

W zeszłym tygodniu w Australii podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego zadebiutowała specjalna edycja Maserati Quattroporte MC Sport Line. Jest to najbardziej sportowy wariant w ramach linii Quattroporte, jednak nie zrezygnowano w nim z charakterystycznego dla Maserati luksusowego wyposażenia i wysokiego poziomu komfortu.

Maserati Quattroporte MC Sport Line zostało stworzone przed oddział Maserati zajmujący się przygotowywaniem wyścigowych wersji modeli marki. Wyposażono je aktywowaną elektronicznie skrzynię biegów, po raz pierwszy wprowadzoną w Gran Turismo S. Zautomatyzowana skrzynia może pracować także w trybie sportowym, w którym kierowca zmienia przełożenia ręcznie, używając w tym celu manetek wykonanych z włókna węglowego i umieszczonych przy kierownicy.
Sercem Maserati Quattroporte MC Sport Line jest 4,7-litrowa jednostka V8 o mocy 440 KM i maksymalnym momencie obrotowym 490 Nm. Pojazd rozwija prędkość maksymalną 285 km/h i przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 5,1 sekundy.

We wnętrzu zamiast drewna zastosowano wykończenia z włókna węglowego na desce rozdzielczej, konsoli środkowej, niektórych częściach paneli drzwiowych, gałce dźwigni zmiany biegów i progach drzwiowych. By wyróżnić Maserati Quattroporte MC Sport Line zamontowano także aluminiowy pedał hamulca z logo “MC”.

Zdjęcia: Maserati