MotoNews.pl

Hondy CR-Z na SEMA Show 2010

03 listopada 2010

Marka, model | , ,
Hondy CR-Z na SEMA Show 2010

Na stoisku Hondy na SEMA Show znajduje się aż dwanaście zmodyfikowanych hybrydowych coupe CR-Z. Pierwsza sportowa hybryda została przerobiona na różne sposoby i we współpracy z różnymi znanymi tunerami oraz producentami sprzętu, by pokazać możliwości personalizacji CR-Z. Na stoisku Hondy na SEMA Show 2010 widzowie mogą więc obejrzeć CR-Z w interpretacji MUGENa, oddziału Honda Performance Development, czy Eibacha.

Honda CR-Z 2011 z akcesoriami marki MUGEN wejdzie do sprzedaży wiosną 2011 roku, jako limitowana edycja ograniczona do 300 pakietów. W skład każdego wchodzi „body kit” MUGENa z przednim grillem, spojlerem w tyle, 17-calowymi felgami XJ, sportowymi dywanikami, gałką dźwigni zmiany biegów z czarnego aluminium i specjalnymi plakietkami.

Na wystawie pokazywane są także pojazdy zmodyfikowane przez Honda Performance Development, amerykański oddział firmy specjalizujący się w produkcji pojazdów wyścigowych. Jego dziełem są modele CR-Z Hybrid R Concept i HPD CR-Z Racer. Żaden z nich nie jest przeznaczony do sprzedaży, mają jedynie demonstrować sportowy potencjał CR-Z. HPD CR-Z Racer weźmie natomiast udział w wytrzymałościowym, 25-godzinnym wyścigu na torze Thunderhill w grudniu. Modyfikacje wprowadzone przez Honda Performance Development to m.in.: zastosowanie turbosprężarki i udoskonalonego systemu hybrydowego IMA™, co dało rezultat w postaci łącznej mocy 200 KM i maksymalnego momentu obrotowego 237 Nm, zamontowanie sportowego sprzęgła, dyferencjału o ograniczonym uślizgu, specjalnie ustawionego zawieszenia, mocniejszych hamulców i komponentów aerodynamicznych.

Dwa z pojazdów wystawowych prezentują ofertę akcesoriów z linii Honda Genuine Accessories. Pierwszy z nich do Honda CR-Z wyposażona w 17-calowe felgi z lekkich stopów, kilka spojlerów, tylny dyfuzor, podświetlane wykończenia progów drzwiowych i podświetlany podłokietnik we wnętrzu. Drugi do Honda Accord Coupe 2010 uzupełniony o komponenty Honda Factory Performance™, co nadało jej bardzo indywidualnego stylu.

Honda prezentuje również w Las Vegas koncept Accord Crosstour HFP, z 19-calowymi felgami Honda Factory Performance™ i zestawem komponentów nadwoziowych z tej samej serii oraz prototypowym, obniżonym zawieszeniem sportowym.

Honda zaprosiła także sześciu niezależnych tunerów, by stworzyli i wystawili na SEMA Show własne, koncepcyjne Hondy CR-Z. Poproszono ich, by w swoich modyfikacjach skupili się zwłaszcza na zmniejszeniu zużycia paliwa i zwiększeniu osiągów.

Zdjęcia: Honda, opracowanie: BM