MotoNews.pl

Słynny muzyk projektuje MINI

16 listopada 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
MINI Cooper by Weller 3

Słynny Paul Weller, niegdyś lider zespołu The Jam, nie tylko dał specjalny koncert na Silverstone z okazji 50-tych urodzin MINI, przystąpił również do współpracy z projektantami MINI, by stworzyć jedyny w swoim rodzaju pojazd przeznaczony do sprzedaży podczas aukcji dobroczynnej. Unikalny MINI Cooper został wyprodukowany w Oksfordzie i polakierowany ręcznie, a wzór jego nadwozia zaprojektował słynny muzyk.

MINI Cooper wyróżnia się grubymi, różowo-brązowymi pasami biegnącymi przez całą karoserię, uzupełnionymi jedną srebrną linią przebiegającą przez środek maski i zachodzącą na dach. Wzór ten został przejęty z koszulki, jaką Weller zaprojektował dla odzieżowej linii Ben Sherman, kilka lat temu.

Paul Weller powiedział:

“Zawsze uwielbiałem MINI i nimi jeździłem, więc kiedy nadarzyła się okazja, by zaprojektować specjalnego Mini Coopera, to chciałem stworzyć coś, co odzwierciedlałoby atmosferę i kolory kojarzone z okresem „mod rocka” w muzyce, który był jednocześnie czasem rozkwitu popularności Cooperów. Użyłem już tych kolorów na koszulce, którą przygotowałem dla firmy Ben Sherman kilka lat temu, więc uważałem, że sensownie będzie kontynuować ten temat i użyć ich również na MINI Cooperze.”

Trzeba przyznać, że się nie napracował, ale pieniądze uzyskane z aukcji przeznaczone zostaną na dwie organizacje charytatywne: War Child, zajmującą się ochroną dzieci żyjących w regionach zagrożonych wojną (Irak, Afganistan, Uganda, Kongo) i Nordoff Robbins specjalizująca się w terapii muzyką.

Zdjęcia: BMW