MotoNews.pl

Nissan GT-R 2012 w LA także w wersji Black Edition

18 listopada 2010

Kategoria | Targi
Marka, model | ,
2012 Nissan GT-R 4

Nissan GT-R rozpoczyna swój czwarty rok na rynku amerykańskim. GT-R 2012 to nowy wygląd, nowe kolory nadwozia i więcej mocy pod maską. Podczas trwającej właśnie wystawy Los Angeles Auto Show Nissan prezentuje także specjalny wariant GT-Ra o nazwie „Black Edition”.

Modyfikacje w silniku pozwoliły konstruktorom zwiększyć moc 3,8-litrowej jednostki napędowej V6 z 485 KM do 530 KM, a maksymalny moment obrotowy z 589 do 662 Nm. Nissan GT-R ma także ulepszoną aerodynamikę nadwozia, siłę docisku do podłoża zwiększono o około 10%, a współczynnik oporu powietrza zredukowano do 0,26 (z 0,27) Cd. Stabilność poprawiono dzięki zwiększeniu otworów w przedniej obudowie i pokrywie chłodnicy, co pomaga także zmniejszyć opór powietrza wewnątrz przedziału silnika. Więcej powietrza ochładza teraz także hamulce przednie.

Odświeżony wygląd zyskała przednia część samochodu, która teraz rzuca się w oczy za sprawą agresywnych podwójnych „płetw” i zintegrowanych świateł do jazdy dziennej LED. Tył ma niżej zawieszony środek ciężkości w porównaniu z poprzednią wersją.

We wnętrzu zastosowano wykończenia z włókna węglowego, a wariant Black Edition zyskał czerwone, sportowe fotele Recaro i czerwono czarne obicia w kabinie oraz ciemną podsufitkę.

Zdjęcia: Nissan