MotoNews.pl

2011 Nissan Murano CrossCabriolet: światowy debiut w Los Angeles

18 listopada 2010

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Murano Crosscabriolet 5

W dniu dzisiejszym Nissan opublikował zdjęcia i film wideo przedstawiające zupełnie nowego Nissana Murano CrossCabriolet, którego światowy debiut zaplanowano w tym tygodniu podczas Targów Motoryzacyjnych w Los Angeles. Ten pierwszy na świecie crossover kabriolet z napędem 4×4, dostarcza ekscytujących wrażeń łącząc emocje jazdy kabrioletem z dotychczasową wszechstronnością modelu MURANO. Z miejscem dla 4 dorosłych pasażerów, przestrzenią na bagaż (nawet przy otwartym dachu) i wysokim standardem wykończenia wnętrza, Murano CrossCabriolet reprezentuje przełom w stylistyce i koncepcji.

Murano CrossCabriolet bazuje na znanej platformie D, wykorzystywanej także w sedanach Maxima i Altima. Wyposażono go w 3,5-litrowy silnik V6 DOHC o mocy 265 KM i maksymalnym momencie obrotowym 336 Nm. Jednostka napędowa współpracuje z drugą generacją przekładni bezstopniowej Xtronic CVT™ z systemem ASC (adaptacyjnego sterowania zmianą biegów). Napęd na wszystkie koła zaopatrzono zaś w system VDC (kontroli dynamiki jazdy) i czujniki uślizgu kół i skrętu.

Murano CrossCabriolet został także wyposażony w systemy: ABS, asystenta hamowania, EBD, zaawansowany system poduszek powietrznych Nissana, system monitorujący ciśnienie w oponach i system kontroli trakcji.

Pojazd porusza się na oponach P235/55R20 Toyo Proxes A20 zaopatrzonych w 20-calowe, 5-ramienne felgi.

Rozpoczęcie sprzedaży przewidziane jest na początek 2011 roku, jednakże obecne plany premiery tego modelu nie obejmują wprowadzenia Murano CrossCabriolet na rynek europejski.

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM