MotoNews.pl

Infiniti M Hybrid zadebiutowało w Ameryce

19 listopada 2010

Marka, model | ,
Infiniti m hybrid 6

Od dziś na stoisku Inifniti na Los Angeles Auto Show można podziwiać produkcyjną wersję pierwszego, luksusowego, sportowego sedana marki z napędem hybrydowym. Europejczycy mieli okazję zobaczyć hybrydowe Infiniti M podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Infiniti M35h 2012 wejdzie do sprzedaży w USA wiosną przyszłego roku.

Infiniti M Hybrid zostało wyposażone w nowy system Infiniti Direct Response Hybrid™. Innowacyjność rozwiązania polega między innymi na zamontowaniu jednego ze sprzęgieł między silnikiem benzynowym a silnikiem elektrycznym. Sprzęgło to pozwala na całkowite odłączenie silnika benzynowego zarówno w trybie elektrycznym, jak i w trybie odzyskiwania mocy. To wszystko po to, aby zredukować opór mechaniczny i poprawić wydajność silnika elektrycznego.

Nowy model może pochwalić się silnikiem elektrycznym o mocy 50 KW (68 KM) oraz mocną, 3,5-litrową jednostką V6 DOHC, która w razie potrzeby może zostać odłączona, tak aby oszczędzać paliwo. W sumie dają pojazdowi moc 360 KM. Maksymalny moment obrotowy silnika benzynowego to 350 Nm, a jednostki elektrycznej: 270 Nm. Jednostki napędowe sprzężone są z siedmiobiegową przekładnią automatyczną. Baterie litowo-jonowe M35 HYBRID mają także wyjątkowo szybki cykl ładowania/rozładowania.

Szybki cykl pracy silnika elektrycznego modelu M35 HYBRID zapewnia dużo mniejsze spalanie oraz ograniczona emisja CO2, charakterystyczna raczej dla mniejszego samochodu o słabszym silniku. Hybrydowy napęd Infiniti oferuje równocześnie płynne przyspieszenie i nienaganne prowadzenie, tak jak przystało na klasyczną limuzynę z tylnym napędem.

Kierowcę zaskoczą z pewnością takie parametry M35h, jak przyspieszenie od 0 do 100 km/h poniżej 5,9 sekundy oraz zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynoszące 7,3 l / 100 km (obie wartości są uzależnione od ostatecznej homologacji). Sprawiają one, że M35h jest najszybszą i równocześnie najbardziej ekologiczną wersją nowego sedana.

Infiniti M35h jest też pierwszą na świecie hybrydą standardowo wyposażaną w dźwiękowy system ostrzegania pieszych. Nowy system imitujący odgłosy nadjeżdżającego samochodu (Vehicle Sound for Pedestrians – VSP) jest sterowany przez komputer i łączy samochodowy syntezator dźwięku z głośnikiem wbudowanym w przedni zderzak. System VSP, włącza się automatycznie podczas ruszania, pracuje do osiągnięcia przez samochód prędkości 30 km/h, a następnie załącza się ponownie, gdy prędkość spadnie do 25 km/h.

Zdjęcia: Infiniti, opracowanie: BM