DS Automobiles marką samochodów w 100% elektrycznych

DS Automobiles marką samochodów w 100% elektrycznych19.09.2021
DS Automobiles – awangardowa marka premium koncernu Stellantis – przechodzi na napędy w 100% elektryczne, aby przygotować się do głębokich zmian, które nastąpią w branży motoryzacyjnej.

Od 2019 roku wszystkie modele występują w wersjach zelektryfikowanych, natomiast od 2024 roku wszystkie nowe samochody wprowadzone przez DS Automobiles będą oferowane wyłącznie w wersjach w 100% elektrycznych. W 2024 roku DS Automobiles uruchomi pierwszy w 100% elektryczny projekt koncernu Stellantis oparty na nowej platformie STLA MEDIUM.

„Branża motoryzacyjna przechodzi przez proces transformacji o niespotykanej dotąd skali i szybkości. Marka DS Automobiles, plasująca się w awangardzie motoryzacji, przewidziała te zmiany i oparła swoją strategię na procesie elektryfikacji pojazdów. Kolejne zmiany przepisów oraz rozwój ekosystemu EV dają nowe możliwości. Chcemy je również zaoferować naszym klientom, którzy tal ciepło przyjęli naszą gamę zelektryfikowanych modeli. Podjęłam decyzję o przyspieszeniu rozwoju nowego modelu, aby zaproponować nowy w 100% elektryczny sposób podróży, atrakcyjny pod względem przyjemności oraz niezwykłej jakości i wydajności. Nowy styl podróżowania będzie zdecydowanie bardziej technologiczny i jak zawsze wyrafinowany. Ten niezwykle śmiały projekt nabierze kształtów w 2024 roku”. - Béatrice Foucher, dyrektor generalna DS Automobiles
DS Automobiles

Od momentu powstania marka DS Automobiles postawiła w swojej strategii na elektryfikację napędów. Już w 2019 roku oferowała w 100% zelektryfikowaną gamę pojazdów. Dzięki w pełni elektrycznemu modelowi DS 3 CROSSBACK E-TENSE oraz hybrydom plug-in DS 4 E-TENSE, DS 7 CROSSBACK E-TENSE i DS 9 E-TENSE o mocy od 225 do 360 KM wszystkie modele DS są oferowane w wersjach zelektryfikowanych.

W 2020 roku DS Automobiles stała się wiodącą europejską marką samochodów z różnymi napędami i osiągnęła najniższą średnią emisję CO2 (83,1 g/km) dzięki gamie pojazdów zelektryfikowanych (30% sprzedaży).

Ofensywna strategia ma na celu zaoferowanie wydajności technologicznej, dynamiki i wyrafinowania. Pomaga również zapewnić płynną mobilność w obliczu zaostrzających się przepisów dotyczących użytkowania samochodów, zwłaszcza w centrach miast.

Jako lider innowacji marka staje się w 100% elektryczna i podtrzymuje swoje zaangażowanie w Formułę E. DS Automobiles, pierwszy producent z segmentu premium startujący w tej dyscyplinie, jest jedyną marką, która dwukrotnie z rzędu zdobyła tytuł mistrza w kategorii zespołowej i kierowców. Marka potwierdziła udział w Formule E aż do 2026 roku i zaczęła opracowywać nową generację bolidów – mocniejszych i wydajniejszych. To prawdziwy poligon testowy nowych technologii, który pozwoli na dalsze doskonalenie modeli seryjnych.

Źródło: DS Automobiles