Oceny samochodów » Honda » Civic »

Oceń swoje auto« Poprzednia   Następna »

Honda Civic iLs 1.4

(2016-10-31 11:32:32 | autor: Tomek2)

 Identyfikacja modelu:
 Marka: Honda
Średnia ocena ogólna

ffffe

4.46
 Model: Civic iLs 1.4
 Rok produkcji: 2001
 Przebieg: 182 500
 Właściciel: tak
 
 Szczegóły oceny modelu:

 silnik (kultura pracy, elastyczność)ocena: 4 
 komentarz:
"kultura pracy silnika bardzo dobra, bardzo cichy na biegu jałowym, żadnych drżeń -silnika nie słychać zupełnie, gorzej przy przyśpieszaniu, wtedy silnik daje o sobie znać, ale wszystko przez bardzo skromne wyciszenie kabiny pasażera i zerowe wyciszenie komory silnika. Przyśpieszanie i wyprzedzanie raczej na niskich biegach i wysokich obrotach np III i gaz, a potem już idzie"
 
 skrzynia biegówocena: 5 
 komentarz:
"cichutka skrzynia biegów, zmiana biegów płynna, precyzyjna, biegi bardzo lekko wchodzą. I doskonałe wysokie ustawienie lewarka zmiany biegów - poezja"
 
 układ jezdnyocena: 5 
 komentarz:
"Żadnych problemów, bardzo dobrze trzyma się drogi, dobrze trzyma się na zakręcie, nie myszkuje na jezdni. wspomaganie kierownicy na postoju dość silne, doskonałe, w miarę nabierania prędkości usztywnia się co jest bardzo dużym plusem"
 
 układ hamulcowyocena: 5 
 komentarz:
"dobre, przyzwoite hamulce. Akurat mam wersję z czterema hamulcami tarczowymi"
 
 widocznośćocena: 5 
 komentarz:
"Co do widoczności żadnych zastrzeżeń, duże pole obserwacji. Poczucie że"siedzę w akwarium". Jedynie trzeba się przyzwyczaić, że nie widać przodu i tyłu. Przy parkowaniu jest wrażenie, że dotyka się przednią lub tylną szybą do ściany. Ale przy manewrowaniu "jest się scalonym z samochodem" "
 
 jakość wykończeniaocena: 5 
 komentarz:
"Żadnych zastrzeżeń. Po 15 latach eksploatacji, we wnętrzu plastyki trzymają się doskonale włącznie z tapicerką, wykładziną podłogi - "Jak to Japończycy zrobili" ?"
 
 ergonomiaocena: 5 
 komentarz:
"Bardzo wygodny samochód na krótkich dystansach na zasadzie wsiądź i wysiądź. Przyzwoity na dłuższych dystansach, Płaska podłoga na tyle to rewelacja"
 
 wentylacja i ogrzewanieocena: 4 
 komentarz:
"wentylacja przyzwoita. Wyżej niż na drugim biegu dość głośna, Klimatyzacji nie oceniam, gdyż sprężarka po tylu latch domaga się wymiany"
 
 przestrzeń dla kierowcy i pasażerówocena: 5 
 komentarz:
"Wygodny, z poczuciem przestrzeni, czego brak we współczesnych klaustrofobicznych samochodach. Bardzo duża przestrzeń dla pasażerów również tych na tyle. Można założyć nogę na nogę, fotele mimo, że wyglądają na skromne są bardzo wygodne. "
 
 wyciszenie, akustyka wnętrzaocena: 2 
 komentarz:
"Niestety wyciszenie kabiny, komory silnika i najważniejsze nadkoli na marnym poziomie. Słychać każdy kamień uderzający w nadkola. W tym przypadku nie radzę oszczędzać na oponach, tylko kupować opony jak najbardziej ciche i to dobrych marek. Zdejmuje to kilka dobrych decybeli i samochód staje się cichszy 2 x . Przy zakupie w odpowiedniej porze roku można się zmieścić w 1100 zł"
 
 ekonomia (zużycie paliwa, koszty utrzymania)ocena: 3 
 komentarz:
"silnik lubi wypić. Przy poruszaniu się po mieście dochodzi do 10 litrów, ale trzeba wziąć pod uwagę zawsze sposób jazdy. Ruszać ze skrzyżowań tak aby inni tez przejechali, a nie ruszać 5 km godz i trzymać tą prędkość "aż rozpędzi się z górki". Poza miastem zdecydowanie lepiej ok. 7-8 litrów"
 
 niezawodnośćocena: 5 
 komentarz:
"Awaryjność zerowa. Przez 15 lat eksploatacji ani razu nie zawiódł. Zawsze wcześniej informuje, że coś należy wymienić z części eksploatacyjnych. Układ wydechowy i to tylko tłumik tylny wymieniłem po 11 latach. Amortyzatory nadal mają sprawność 60%. Wymiana tylko to co się zużywa, tarcze, drążki"
 
 stosunek ceny do jakościocena: 5 
 komentarz:
"Zakup tej wersji po obecnych cenach to strzał w dziesiątkę"
 
 Podsumowanie:
"Jednym słowem WARTO. A ja nadal nie mam ochoty pozbywać się tego samochodu. Inne się zmieniają ten trwa. Z minusów to sporo mocy w tej wersji 1.4 zabiera latem sprężarka klimatyzacji i czuje się słabość silnika. W zimie na klimatyzacji ten problem nie występuje"
« Poprzednia   Następna »

Oceny samochodów » Honda » Civic »