Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
fffee
3.15

Toyota 4Runner

Toyota 4Runner Limited V8 '2008Toyota 4Runner Limited V8 '2008Toyota 4Runner Limited V8 '2008Toyota 4Runner Limited V8 '2008

Toyota 4Runner to produkowany od 1984 roku SUV, sprzedawany głównie w Ameryce Północnej i Meksyku. Model ten przeszedł transformację od kompaktowego SUVa, do pojazdu średniej wielkości.

Pierwsza generacja, dostępna do roku 1989 bazowała na oferowanym przez Toyotę już wcześniej pickupie, wykorzystując jego ramę z dodanym jednobryłowym nadwoziem, wyposażonym w dającą się zdemontować górną część, wykonaną z włókna szklanego. To dwudrzwiowe auto pod względem technicznym było niemal identyczne z pickupem.

W 1986 roku SUV ten przeszedł poważny facelifting, otrzymując m.in. niezależne zawieszenie przednie i nowy turbodoładowany silnik.

Druga generacja, wprowadzona w 1990 roku, różniła się niemal całkowicie od pierwszej, na istniejącej płycie podłogowej zaprojektowano zupełnie nowe nadwozie, od tego momentu dostępne także w wersji czterodrzwiowej.

Zmiany wprowadzone w trzeciej generacji, która pojawiła się na rynku w 1996 roku, zmierzały przede wszystkim w kierunku uczynienia z 4Runnera auta bardziej luksusowego. Wykorzystywała ona podwozie z Land Cruisera Prado, miała nowy wygląd zewnętrzny z większym nadwoziem i rozstawem kół oraz nowe silniki, znane z modelu Tacoma.

W 2003 roku światło dzienne ujrzała czwarta generacja, z dalszymi zmianami dotyczącymi zarówno podwozia, jak i karoserii, czyniącymi z 4Runnera niemal luksusowego SUVa o średniej wielkości.

W 2006 roku poddano go kolejnemu faceliftingowi, korygując nieco wygląd i dodając nowe elementy wyposażenia.

Toyota 4Runner - Fotogalerie

Ostatnie 3 wiadomości związane z Toyota 4Runner:

Gama modeli TRD Pro Toyoty debiutuje na targach w Chicago

toyota cas 2018 04Na targach motoryzacyjnych w Chicago Toyota zaprezentowała odświeżoną gamę modeli TRD Pro na rok modelowy 2019. Tak jak w poprzednich latach, pakiet z logo TRD otrzymały pick-upy ...

czytaj dalej

Toyota 4Runner TRD Off-Road - agent do zadań specjalnych

2017-toyota-4runner-trd 7Wiele SUV-ów i pick-upów zapełniających dziś drogi w Ameryce czy Europie nie zostało zaprojektowanych z myślą o bezdrożach. Na szczęście Toyota wciąż ma w swojej stajni parę ...

czytaj dalej

SEMA Show 2010: Toyota 4Runner Backcountry

SEMA Show 2010: Toyota 4Runner Backcountry Amerykańskie czasopismo Four Wheeler's skupia się w swoich artykułach na terenowych samochodach ciężarowych i SUVach poddanych indywidualizacji. Jednak z okazji...

czytaj dalej