Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.18

Toyota Corolla

Toyota Corolla Verso '2005Toyota Corolla Verso '2005Toyota Corolla Verso '2005Toyota Corolla Verso '2005

Toyota Corolla jest najdłużej produkowanym, najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się samochodem Toyoty. Już pierwsze generacje tego samochodu spotkały się ze sporym zainteresowaniem, a każda kolejna jego wersja potwierdza niezaprzeczalne zalety. Należy do nich przede wszystkim niezawodność, ale również nowoczesne rozwiązania techniczne i bogata oferta rynkowa.

W 2006 roku pojawiła się dziesiąta generacja Corolli, bazująca na płycie podłogowej Axio i utrzymana w stylistyce nieco podobnej do modelu Toyota Camry. Jako kompaktowy hatchback o nazwie kodowej E150 został wprowadzony na rynki europejskie pod nazwą Toyota Auris.

Jedenasta generacja Toyoty Corolli (E170) zadebiutowała w 2013 roku, a po kilku miesiącach model został wprowadzony do sprzedaży na rynkach europejskich. W 2016 roku zaprezentowano model po delikatnym faceliftingu.

Dwunastą generację Toyoty Corolli (E210) przedstawiono jako model Toyota Auris w nadwoziu typu hatchback podczas Salonu Samochodowego w Genewie oraz na New York International Auto Show w marcu 2018 roku. Niedługo po tym zapadła decyzja, że model ponownie będzie oferowany na całym świecie jako Toyota Corolla.

Nową generację Corolli wprowadzono do sprzedaży w Europie z początkiem 2019 roku. Oferowane są wersje hatchback i sedan oraz wersja kombi znana jako Toyota Corolla Touring Sports.

Ceny nowych modeli

Toyota Corolla - Fotogalerie

Ostatnie 20 wiadomości związane z Toyota Corolla:

Toyota Corolla najpopularniejszym autem w lipcu

Toyota Corolla najpopularniejszym autem w lipcu Toyota Corolla trzeci miesiąc z rzędu utrzymuje pozycję lidera sprzedaży w Polsce. Potwierdzają to dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), dotyczące rejestracji nowych samochodów osobowych w lipcu 2019 roku.

Toyota RAV4 oraz Toyota Corolla zdobyły maksymalne 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Toyota RAV4 oraz Toyota Corolla zdobyły maksymalne 5 gwiazdek w testach Euro NCAP Nowe modele Toyoty RAV4 oraz Toyoty Corolli otrzymały maksymalną ocenę 5 gwiazdek w nowych, bardziej wymagających testach bezpieczeństwa Euro NCAP 2019.

Toyota Corolla TREK - samochód dla aktywnych

Toyota Corolla TREK - samochód dla aktywnych Corolla TREK, nowa edycja specjalna oferowana dla modelu Corolla TS Kombi, zostanie zademonstrowana po raz pierwszy na Salonie Samochodowym w Genewie 5 marca.

Nowa Corolla GR Sport zadebiutuje na targach w Genewie

Nowa Corolla GR Sport zadebiutuje na targach w Genewie Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Toyota zaprezentuje nową, usportowioną Corollę GR Sport, która wzbogaci gamę modelową kompaktowej Toyoty.

Kompaktowa ofensywa modelowa Toyoty

Kompaktowa ofensywa modelowa Toyoty Toyota łączy siły, pokazując szeroką ofertę modeli kompaktowych, zawierającą zarówno grupę modeli wyprzedażowych, jak i najnowszą linię premierowych wersji Corolli.

Nowa Corolla Sedan z napędem hybrydowym

Toyota-Corolla-Sedan-Hybrid 4Toyota prezentuje nową Corollę Sedan, która dołącza do gamy nadwoziowej Corolli 12. generacji. Europejska publiczność po raz pierwszy ujrzała nowy kompakt Toyoty na Salonie Samochodowym w Genewie w marcu 2018 roku, gdzie zadebiutowała ...

Pozostałe artykuły ...