Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffh
4.51

Toyota Avalon

Toyota Avalon Touring '2008Toyota Avalon Touring '2008Toyota Avalon Touring '2008Toyota Avalon Touring '2008

Toyota Avalon to czterodrzwiowy sedan z napędem na przednią oś, produkowany od roku 1995, głównie na rynek amerykański. Ta obszerna limuzyna jest najbardziej luksusowym autem dostępnym pod marką Toyota.

Pierwsza generacja, produkowana do roku 1999 bazowała na wydłużonej płycie podłogowej Camry i posiadała 3-litrowy silnik V6. Mogła przewieźć do sześciu osób.

Druga generacja, obecna na rynku w latach 2000-2004, oparta na tej samej płycie podłogowej, była jednak dłuższa, wyższa i szersza od poprzedniej. Był to także pierwszy pojazd Toyoty z zamontowanym inwerterem 115V AC.

W 2005 roku pojawiła się trzecia generacja Avalonu, wyróżniająca się nową, odważniejszą stylistyką, jeszcze większa, bardziej luksusowa i droższa. Zamontowano w niej 3,5-litrowy silnik V6 i chyba wszystkie dostępne aktualnie nowinki technologiczne.

Toyota Avalon - Fotogalerie

Ostatnie 2 wiadomości związane z Toyota Avalon:

Toyota Camry i Avalon w sportowej wersji TRD

Toyota-Avalon-TRD 7Toyota Racing Development, sportowe ramię amerykańskiej Toyoty, specjalizuje się w budowie wyścigówek i rasowych aut terenowych do rekreacji i na rajdy. Tym razem TRD wzięło na ...

czytaj dalej

Toyota nie ma ukrytych wad elektronicznych

Toyota nie ma ukrytych wad elektronicznych Dochodzenie amerykańskiego National Highway Traffic Safety Administration ostatecznie nie wykazało, by przyczyną niekontrolowanego przyspieszania niektórych modeli...

czytaj dalej